Fittipaldi chválí formuli E, ale nemyslí si, že nahradí formuli 1

Emerson Fittipaldi je jiného názoru než Richard Branson, podle kterého formule E bude novou královnou motorsportu a formule 1 upadne v zapomnění.

Štítky: FIA Formule E Zveřejněno 28. 06 2015 — Michal Mikoláš

Brazilská legenda motorsportu je jiného názoru než Richard Branson, podle kterého formule E bude novou královnou motorsportu a formule 1 upadne v zapomnění. 

O tomto víkendu v Londýně probíhá vrchol úvodní sezony série formule E. Závody monopostů poháněných elektřinou zpočátku vyvolávaly spíše skepsi, velmi brzy si však dokázaly zjednat respekt a chválu ze všech stran nejen pro napínavý průběh jednotlivých ePrix. Co je nejdůležitější, získává si i své fanoušky.

Richard Branson je dokonce toho názoru, formule E do pěti let nahradí formuli 1. Emerson Fittipaldi, který se přijel do Londýna na závod podívat, je jiného názoru. Podle něho mohou obě série v poklidu koexistovat. Když se někomu nebude pozdávat závodění v F1, může se podívat na formuli E a naopak.

„Je to rozhodně zajímavé pro budoucnost, pro další generace. To, že se závody dostaly do centra měst, přilákalo zájem nového publika. Tenhle koncept se mi opravdu líbí, má několik silných stránek.

Myslím si, že tahle série může s formulí 1 koexistovat. Formule 1 bude vždy formulí 1. Jediný rozdíl bude ten, že mladí lidé budou mít ke sledování dobrou alternativu.

Technologie se pořád rozvíjí, nebude to trvat dlouho a baterie budou lehčí a vydrží delší dobu. Jak všichni víme, motorsport umí vývoj technologií pořádně zrychlit,“ řekl Fittipaldi.

V Londýně je i Jean Todt, podle kterého nejde formuli 1 a formuli E srovnávat. Prezident Mezinárodní automobilové federace je toho názoru, že obě série jsou potřebnou a nedílnou součástí světového motorsportu, stejně jako třeba rally nebo závody cestovních vozů.

Diskuse k článku

Napsat komentář