Finský romanopisec pracuje na knize o Kimim Räikkönenovi

Kdo by to do na první pohled málomluvného Fina řekl, že? Přesto se Kimi Räikkönen podílí na knize, která by měla shrnout jeho život, ve spolupráci se známým finským spisovatelem Karim Hotakainenem.

Štítky: Kimi Räikkönen Zveřejněno 29. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože Hotakainen odmítl jakýmkoliv způsobem informaci komentovat, její pravdivost potvrdil Räikkönenův manažer Sami Visa. „Ano, Kari Hotakainen píše knihu o Kimim. Bude to první a poslední kniha o Räikkönenovi. Chtěli jsme, aby ji napsal spisovatel uznávaný i mimo sportovní svět, a tak jsme si vybrali Hotakainena.“

Räikkönenův manažer dále potvrdil, že datum vydání a další údaje zatím nejsou známy – zřejmě proto, aby měl spisovatel klid na svoji práci. Hotakainen se zaměřuje hlavní na psaní románů. V roce 2002 získal nejprestižnější finské literární ocenění – cenu Finlandia, a to za knihu Juoksuhaudantie (Na domácí frontě), která byla i zfilmována. Za stejné dílo se spisovatel dočkal i Literární ceny Severské rady o dva roky později.

Räikkönen není jediným pilotem F1, o němž v budoucnu vyjde kniha. Už 19. října letošního roku spatří světlo světa oficiální autobiografie Jensona Buttona.

Diskuse k článku

Napsat komentář