Finanční injekce pro McLaren – uzavřel sponzorskou smlouvu s firmou Dell

U McLarenu se zřejmě blýská na lepší časy, co se finanční situace týče. Přestože ani letos stáj nebude zřejmě jezdit s žádným hlavním sponzorem, nyní podepsala dlouhodobé partnerství se společností Dell. Ta působí v informačních technologiích.

1 Štítky: McLaren Zveřejněno 8. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Společnost Dell Technologies se skládá ze sedmi celosvětových značek – Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, Secureworks, Virtustream a VMware. Technologie z těchto firem nebudou použity pouze v týmu F1, ale také v ostatních projektech, na kterých se podílí sesterské firmy McLaren Technology Group a  McLaren Applied Technologies. Spolupráce s Dellem se tak projeví i na esportové soutěži World’s Fastest Gamer.

Stejně tak bude mít Dell za úkol zlepšit některé úkony v továrně, operace přímo na závodech, telemetrii, systémy mající na starost bezpečnost a podobně. Dell má rovněž v plánu zprostředkovat fanouškům simulátory a další akce zážitkového formátu.

McLaren se v posledních letech potýkal s menšícím se počtem sponzorů, navíc už čtyři roky jezdí bez hlavního sponzora. Ušlé zisky si tým nahrazoval dohodou s Hondou, která zajišťovala McLarenu významnou finanční podporu. Ta je ale teď nyní pasé a smlouva s Dellem by tak měla aspoň částečně vykompenzovat přechod od japonského motoráře k pohonné jednotce Renault.

„V první řadě budeme používat formuli 1 k podpoře naší značky v Evropě a Asii,“ stojí v tiskové zprávě americké společnosti Dell. „Zvažujeme tak podobné využití, jaké se nám povedlo v minulosti s PGA Tour.“

Diskuse k článku

Napsat komentář