FIA se zabývá incidentem po dojetí VC Austrálie

Porušení bezpečnostních předpisů, nebo zkrat techniky? Mezinárodní automobilová federace zkoumá příčiny vniknutí fanoušků na dráhu okruhu v Melbourne ještě v době, kdy po ní kroužily vozy.

1 Štítky: FIA GP Austrálie Zveřejněno 27. 03 2017 — Josef Nekvinda

Header-1000x200-01

Scénář jako při oslavách zisku fotbalového mistrovského titulu. Asi tak by se dala popsat situace, kdy se fanoušci přítomní v Melbourne při příležitosti první Velké ceny nové sezony při dojezdovém kole vrhli na závodní dráhu. Tedy v době, kdy jezdci musí odkroužit celé jedno kolo, aby se dostali zpět do pit lane. Z pohledu fanouška dobrá příležitost udělat si životní snímek, z perspektivy pořadatelů šlo o kritickou situaci.

Celou záležitost už si navíc na starosti vzala Mezinárodní automobilová federace FIA, která chce situaci podrobit šetření a zjistit, zda nedošlo k závažnému porušení pravidel bezpečnosti. „Za normálních okolností jsou diváci vpuštěni na trať v okamžiku, kdy doprovodné vozidlo dokončí kolo za posledním pilotem,“ přibližuje ředitel závodu F1 Charlie Whiting pro Auto Motor und Sport.

„Tentokrát se z nějakého důvodu brány v zatáčce číslo 15 otevřely ještě před tímto momentem. Pravděpodobně to mohlo pramenit z přítomnosti některých fanoušků Ferrari, kteří byli v přehnané euforii. Naštěstí nedošlo k žádným nebezpečným situacím, ale budeme zkoumat, co se vlastně stalo.“

S možným vysvětlením neobvyklého momentu přišel šéf pořadatelů australské Grand Prix Andrew Westacott. Ten má za to, že došlo k chybě v signalizaci. „Odjelo se tu jednadvacet velkých cen a všechno fungovalo skvěle, protože máme velmi přísné kontrolní procesy. Takže mám obavy, že nyní bylo něco v nepořádku,“ informoval Westacott.

První šetření již proběhlo v režii provozovatele okruhu CAMS a bylo zjištěno, že brány skutečně byly otevřeny bez toho, aniž by vedení závodu dalo pokyn k tomuto kroku.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “FIA se zabývá incidentem po dojetí VC Austrálie”

  1. INF_11 napsal:

    Aby se nepo…

    Pokud budou fanoušci soudní (viz jak někteří lidi se chovají v lese), tak s tím nemám problém. A ti kteří nebudou, flastra/do basy. A né kvůli pár exotům trestat všechny ostatní (a slušný). A nebo ten les preventivně oplotíme a zakážeme tam vstup všem?

Napsat komentář