FIA donutila Red Bull změnit umístění přední kamery

Od Grand Prix Monaka musí mít Red Bull přední kamery umístěné stejně jako jeho soupeři.

2 Štítky: Red Bull Zveřejněno 21. 05 2014 — Jan Pastorek

Od Grand Prix Monaka musí mít Red Bull přední kamery umístěné stejně jako jeho soupeři.

Zřejmě z aerodynamických důvodů měl letošní monopost Red Bullu přední kameru zabudovanou v horní části nosu (obrázek nahoře). A to se na jedné straně nelíbilo Formula One Managementu, protože produkovala nekvalitní záběry, na straně druhé také FIA, protože dospěla k závěru, že toto umístění neodpovídá pravidlům.

Red Bull totiž vyhověl textu pravidel v článku 20, který vymezuje vzdálenosti pro umístění kamer, ale ignoroval už nákres č. 6 v příloze pravidel, na který se článek odkazuje a který pro přední kamery určuje uchycení ve schránkách/ramenou na bocích nosu.

FIA proto tento nákres Red Bullu připomněla a podle Auto Motor und Sport bude mít RB10 už v Monaku schránky pro kamery na bocích stejně jako ostatní. A zatímco dřív měl místo jen pro jednu kameru, teď musí mít dvě, jak chtějí pravidla. Což mu nedělá radost, protože se druhá kamera zpravidla otáčí dozadu, takže částečně filmuje, jak pracuje aerodynamika nejen pod vozem.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2014, Testing Barcelona  Motorsports: FIA Formula One World Championship 2014, Testing Barcelona

Diskuse k článku

2 komentáře: “FIA donutila Red Bull změnit umístění přední kamery”

  1. Jan Pastorek napsal:

    Kudykam:
    Co to má být za přihlouplou spekulaci to na tom konci? Tohle má být článek na úrovni?? :shock:

    Tak stačí si vzpomenout na poslední roky, kdy bylo několik případů, kdy palubní kamery natočily různé pohyby aerodynamiky Red Bullu, a pak se to rozebíralo veřejně a Red Bull z toho otevřeně dával najevo znechucení. Prostě to může odkrýt veřejnosti a konkurenci věci, které představují konkurenční výhodu.

  2. Kudykam napsal:

    Co to má být za přihlouplou spekulaci to na tom konci? Tohle má být článek na úrovni?? 😯

Napsat komentář