Ferrari zaspalo na startu, pak už to bylo těžké

Po devíti letech stáli jezdci Ferrari v první řadě. Vítězný double se vznášel ve vzduchu. Vyhlídky se ovšem rozplynuly se zhasnutím červených světel.

Štítky: Ferrari GP Ruska Zveřejněno 30. 04 2017 — Josef Nekvinda

Plány na zisk dalšího vítězství v sezoně doznaly v garáži Ferrari vážných trhlin hned po startu. To když se přes oba rudé vozy přesypal Valtteri Bottas se svým mercedesem. Rozdíly mezi jezdci vedoucí trojice, kterou tvořili právě Bottas, Vettel a týmový kolega Räikkönen, se po pár kolech ustálily na hodnotě kolem čtyř sekund. Později už ovšem bylo jasné, že si to o vítězství rozdají jen Bottas s Vettelem.

Vše proto směřovalo k souboji skrze týmové strategie. V pozici „tvořitele“ nyní stálo Ferrari. Rozhodlo se nakonec Němce nechat na dráze na použité sadě ultra měkkých pneumatik i poté, co si svou návštěvu u mechaniků odbyl vedoucí muž závodu.

Napětí gradovalo až v samotném závěru. Bottas udělal chybu, Vettel se dotáhl a zaděláno bylo na drama. Němec se dokonce dostal do detekční zóny, kde mohl otevřít své zadní přítlačné křídlo. Zda si rozhodující atak schoval do úplně posledního kola, se však nedozvíme. Do souboje se v negativním smyslu připletl o kolo zpět jedoucí Felipe Massa.

„Zkoušel jsem všechno, abych Valtteriho dostihl a myslím, že tu jistá šance byla. Byl jsem si jistý, že se (Massa) mohl uhnout ve třetí zatáčce. Ale na tom nesejde,“ prohlásil Vettel na stupních vítězů.

„Start byl asi tím soubojem s Valtterim. Trochu vytěžil z hybnosti, jakou získal na začátku, každopádně měl obrovský tah. Bránil jsem vnitřní stopu, avšak v čase, kdy jsme přistoupili k brzdění, už byl vpředu a byl tak schopný to přede mnou zavřít.

Udělal to velmi dobře, a je to pasáž, kde vyhrál závod. Odvedl skvělou práci v prvním stintu, kde jsem se ho nedokázal držet. Byl velmi, velmi rychlý po celý čas závodu, nedělal chyby, takže byl mužem tohoto závodu,“ pěl slova chvály na svého přemožitele Vettel.

Malé detaily, velké rozdíly

Stejně jako Vettel mohl Kimi Räikkönen z dobrého postavení na startu vytěžit více. Po tragičtějším úvodu sezony jsou ovšem stupně vítězů náznakem zlepšující se formy Icemana. U Fina proto panuje přesvědčení, že vítězství na sebe nenechají dlouho čekat.

„Měl jsem špatný vstup do sezony, byl daleko od ideálu. Tento víkend byl zcela určitě krokem vpřed. Samozřejmě jsme spokojení s tím, jak všechno probíhalo, ale stále jsme dokončili pouze třetí. Ztratili jsme na startu a pak už se toho zase tak moc nestalo.

Stále zkoušíme, zlepšujeme se a jsem si jistý, že se tam dostaneme. Všechno je to o malých detailech, ty musí zapadnout a pak budeme mít na první místo. Po většinu času jsme my čtyři byli blízko, takže je to malý rozdíl, který jej ve výsledku činí obrovským,“ popsal na své konto Räikkönen.

Neo-plasticism. #ScuderiaFerrari #RussianGP #Kimi7 #SF70H #F1 #Ferrari #PrancingHorse

Příspěvek sdílený Scuderia Ferrari (@scuderiaferrari),

Diskuse k článku

Napsat komentář