Ferrari Vettela příjemně překvapilo

Čtyřnásobný šampión se ohlédl za úvodními sedmi závody letošní sezony. Jeho dojmy z dosavadního účinkování v Maranellu jsou veskrze pozitivní.

2 Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 14. 06 2015 — Tomáš Bohuslav

Čtyřnásobný šampión se ohlédl za úvodními sedmi závody letošní sezony. Jeho dojmy z dosavadního účinkování v Maranellu jsou veskrze pozitivní.

Vettel se k Ferrari připojil na začátku tohoto roku po osmi letech strávených v týmech Red Bullu. A nová německo-italská spolupráce zatím funguje nad očekávání dobře, alespoň tak to vidí pilot samotný.

„Od té chvíle, co jsem začal poznávat tým, jsem byl pozitivně překvapen, co se týče potenciálu, pracovní síly a vášně pro značku,“ řekl Vettel Autosportu.

„Myslím, že bylo obtížné vědět, co od toho očekávat. V zásadě to byl pro nás dobrý start a já jsem velmi rád za to, kde jsem. Je to sen, který se stává skutečností. Dosud to bylo lepší, než jak kdokoliv očekával.“

Vettlovi patří v průběžném pořadí šampionátu třetí místo se 108 body a jedním vítězstvím na kontě, Scuderia je v Poháru konstruktérů druhá. To však pochopitelně ani jedné ze stran nestačí, neboť obě byly v minulosti zvyklé vyhrávat. K tomu je nicméně zapotřebí porazit doposud dominantní Mercedes.

„Máme víc důvodů, proč dál snít. Víme, kde chceme být. Pořád je před námi kus cesty. Jsme rádi, že do toho dáváme vše, co máme. Výzvou je vrátit Ferrari zpět na špici a v současnosti na tom velmi tvrdě pracujeme. Měli jsme skvělý start do sezony. Cílem je získat víc vítězství,“ dodal čtyřnásobný šampión.

Diskuse k článku

Napsat komentář