Automobilist.com

Ferrari ve třetí části kvalifikace ztratilo přilnavost, tvrdí Vettel

Lepším z dvojice pilotů Ferrari byl v kvalifikaci na Grand Prix Francie Charles Leclerc, který skončil třetí. Naopak zklamal Sebastian Vettel; Němec odstartuje ze sedmého místa.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 22. 06 2019 — Lukáš Štěrovský

„Nevím, co se stalo, najednou jsem hrozně ztratil, takže ani nemělo smysl dokončit kolo,“ popisuje Vettel svůj první pokus ze třetí části kvalifikace, který vzdal. V tom dalším pak nedokázal být dostatečně rychlý. „Bylo to nahoru dolů. Některá kola byla dobrá, jiné ne. Nakonec jsem nedokázal z auta dostat to nejlepší, což není uspokojující.

Nevím, proč jsme v poslední části neměli přilnavost jako předtím, je to škoda. Bylo by lepší být pomalý v dřívějších částech, ale tak to prostě je. V pátek jsme z auta sundali většinu nových dílů, takže to nebylo zlepšení, které jsme očekávali. Ale myslím, že máme dobré tempo na to, zajet dobrý závod. Mercedes je daleko, ale měli bychom být na úrovni Red Bullu,“ tvrdí Vettel.

Že je Mercedes daleko před ostatními, ví i Charles Leclerc. Monačan ztratil na prvního Hamiltona propastných šest desetin. „Bude to obtížné, protože závodní tempo Mercedesu bylo v pátek velmi, velmi, velmi silné. Zítra bude podle mého velmi důležitý dobrý start, a pak uvidíme, co se stane. Ale samozřejmě, že to bude lehčí, když jsme vpředu, ale úplně snadné to nebude,“ uvědomuje si Charles Leclerc.

„Byl jsem si vědom toho, že poslední dobou jsem v Q3 nebyl vždy úplně ve formě. Takže jsem na tom tvrdě pracoval a jsem velmi šťastný, že tento víkend vidím zlepšení. Moje kolo bylo dobré. Oproti prostřední části se trochu změnil vítr, takže jsem ztratil v osmé a deváté zatáčce, ale jinak to bylo dobré kolo, jsem za něj šťastný. Rozestup je celkem velký, takže musíme makat, ale zítra to bude snad skvělý závod,“ říká Monačan.

Diskuse k článku

Napsat komentář