Ferrari v závodě poprvé kontrolovalo tempo, pochvaluje si Leclerc

Charles Leclerc vyhrál Velkou cenu Austrálie dominantním stylem, když na něj v cíli závodu druhý Pérez ztratil přes dvacet sekund. Pilot Ferrari navýšil svůj náskok v čele šampionátu a těší jej, že poprvé za sezonu mohl kontrolovat tempo závodu.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari GP Austrálie Zveřejněno 10. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Charles Leclerc vedl všech 58 kol Velké ceny Austrálie a v cíli měl pohodlný náskok. V průběhu závodu byl za pilotem Ferrari ještě Max Verstappen, ten ale musel ve 39. kole odstoupit kvůli technickým problémům.

Na vítězi závodu pravděpodobně nemělo toto odstoupení vliv. V době, kdy pilot Red Bull byl nucen odtavit svůj monopost, vedl Leclerc Grand Prix s náskokem 5 sekund a podle vlastních slov to bylo poprvé v roce, kdy mohl kontrolovat tempo závodu.

„Bylo to úžasné, auto se chovalo skvěle, bylo rychlé, spolehlivé a skvěle se řídilo. Bylo to letos poprvé, co jsme mohli na špičce kontrolovat tempo, v závodním režimu jsme byli skutečně velmi silní, až nás to překvapuje.

Výborně se nám pracovalo také s pneumatikami, které byly skvělé od prvního kola až do toho posledního. Zkrátka to byl naprosto úžasný víkend a určitě za to vděčím týmu, bez kterého bych něco takového nedokázal,“ libuje se Leclerc.

Monačan svým druhým triumfem v sezoně také výrazně navýšil svůj náskok v mistrovství světa. Hodnota Leclercova náskoku se nyní vyšplhala na 34 bodů před druhým Russellem na Mercedesu, který v Austrálii získal s týmem první společné podium.

Postavení Ferrari v šampionátu je zatím velmi slibné, Leclerc se ale o mistrovských ambicích zatím moc bavit nechce a drží se zkrátka. „Máme za sebou teprve tři závody, je příliš brzy na to, abychom mluvili o titulech.

Zatím jsme ale byli pokaždé na špičce startovního pole a bojovali jsme o vítězství. Pokud si tuto formu udržíme, a já doufám, že ano, tak můžeme mluvit a boji o titul. Je fakt, že máme silné a spolehlivé auto, snad nám to vydrží,“ dodal lídr šampionátu.