Ferrari v kvalifikaci bylo blíž čelu, než čekalo

Na startu Grand Prix Spojených států amerických připadne Ferrari druhé a páté místo. Lepším z dvojice jezdců byl Sebastian Vettel.

Štítky: Ferrari GP USA Zveřejněno 22. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Sebastian Vettel v úvodních dvou částech kvalifikace ztratil na Lewise Hamiltona sedm desetin. Stejná propast dělila závodníky i po prvním výjezdu ve třetí části kvalifikace, pak se však pilot Ferrari zlepšil a se ztrátou dvou desetin a něco málo si zajistil první řadu na startu.

„Myslím, že s výsledkem jsme velmi spokojení, bylo rozhodující to získat v posledním výjezdu. V kvalifikaci jsem hned nenašel rytmus, trápil jsem se v pár zatáčkách, v posledním výjezdu to ale vyšlo. Nakonec jsme byli blíž čelu, než jsme předpokládali. Pokud se auto v závodě bude chovat jako v kvalifikaci, mělo by to být dobré,“ tvrdí Němec.

„Trápil jsem se trochu v osmé zatáčce, celý den tam foukal vítr, bylo to těžké. Ráno bylo fajn, ale odpoledne jsem začal špatně. První kolo v Q3 bylo dost slabé, takže jsem věděl, že se musím zlepšit. Bez toho bych skončil šestý nebo tak. Načasování bylo správné,“ řekl dále Vettel.

Ten si musel v sobotu zvyknout na nové šasi, které tým po pátečních potížích změnil. „Tým odvedl přes noc fantastickou práci. Mechanici teď za sebou mají několik víkendů v řadě, na poslední chvíli měnili motory, šasi… což není něco, co jsme chtěli. Ale byl jsem s vozem o mnoho spokojenější, jsem rád, že to fungovalo.“

Kolega Räikkönen oddatuje jako pátý, když zajel identický čas jako čtvrtý Ricciardo, avšak později. „Podle mého to bylo celkem OK. Auto bylo lepší než za celý víkend. Celkově jsem byl spokojený, bylo jen pár míst, kde jsem se trápil a ztrácel čas. V některých kolech jsem na těchto místech byl lepší, ale celkově jsem tam ztrácel.

Bez toho bych řekl, že máme slušnou rychlost. Bylo by hezké být výš, ale jsem s vozem spokojený. Jen ztrácím čas v několika zatáčkách, kde mám nějaké potíže,“ vysvětluje Kimi Räikkönen.

Diskuse k článku

Napsat komentář