Ferrari v Kanadě znovu nevyužilo všechny novinky

Vývoj Scuderie není stoprocentní, tým závodil v Montrealu s méně vylepšeným vozem, než doufal.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 13. 06 2014 — Jan Pastorek

Vývoj Scuderie není stoprocentní, tým závodil v Montrealu s méně vylepšeným vozem, než doufal.

Fernando Alonso to prozradil nedávno, Ferrari se nevymanilo ze situace, kdy ne všechny nové díly vyprodukované vývojem fungují v reálném světě na okruzích. To samé se přihodilo minulý závodní víkend, když chtělo Ferrari dosáhnout významného zlepšení.

„Některé nové díly jsme nepoužili kvůli teplotám a na straně motoru byly jen minimální změny, všechny se týkaly softwaru, takže nemyslím, že tento krok byl něčím, co jsme mohli pocítit,“ přiznal španělský závodník.

„Doufám, že příští závod bude lepší, ne protože Rakousko sedí našemu vozu, ale protože jsme byli s našimi vozy moc daleko od bodů (v Kanadě).“

Díky odstoupením soupeřů nakonec bodovali na okruhu Gillesa Villeneuva oba maranellští jezdci, radost v řadách týmu ale zavládnout nemohla.

„Konečný výsledek určitě nebyl uspokojivý, zdaleka ne, ale zlepšení, které jsme viděli v průběhu víkendu, ukazuje, že abychom dostali maximum z našeho kompletu, musíme se zlepšit v oblastech, ve kterých naši soupeři dělají rozdíl,“ upozornil šéf týmu Marco Mattiacci.

„Co se týče budoucnosti, nemůžu nic předpovídat, ale požádal bych tým, aby se dlouze a kriticky podíval na to co, dělá, a aby spolupracoval a vyvíjel maximální úsilí, aby naši jezdci mohli bojovat o ambicióznější cíle.“

Diskuse k článku

Napsat komentář