Ferrari už zkoumá možnosti vytvoření alternativního šampionátu

Prezident Ferrari Sergio Marchionne sice stále tvrdí, že se chce pokusit najít společnou řeč s novým vedením F1 ohledně pravidel pro rok 2021 tak, aby jeho tým nemusel královnu motorsportu opustit, na druhou stranu ale Ferrari už zkoumá možnosti vytvoření vlastního šampionátu.

Štítky: Ferrari Sergio Marchionne Zveřejněno 19. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

„Někteří lidé říkají, že naše výhrůžky o odchodu před sezonou 2021 jsou jen blaf. Ale takoví si zahrávají s ohněm. Situace se od roku 2015 změnila. Každý od toho momentu ví, že pokud s něčím vyhrožujeme, uděláme to. Jednou z největších výhod je to, že současná Concordská dohoda mezi týmy a vedením F1 se liší od předchozích a zajišťuje větší svobodu, i v jednání s Liberty Media.

Předchozí smlouva činila pro tým nemožným, aby vytvořil alternativu mimo F1. Teď můžeme analyzovat naše možnosti, abychom vytvořili něco podobného formuli 1, co se show týče. Máme možnost na vytvoření alternativního šampionátu od sezony 2021/21. Nemůžeme tuto možnost ignorovat, ale preferoval bych se jí vyhnout,“ tvrdí prezident Scuderie.

„Rád bych pokračoval ve formuli 1, ale musíme najít kompromis, který nenechá Ferrari bez možnosti ukázat jeho DNA v každém závodě. Pokud se to nepodaří, Ferrari odejde. Musíme se podívat z ekonomického hlediska na to, jestli by Ferrari s sebou dokázalo přetáhnout další týmy, ale myslím, že toho jsme schopni.

Co mě nejvíce znepokojuje je to, že uvnitř Liberty Media je člověk s velkou zkušeností v F1, kterým je Ross Brawn. Ten se snaží dát sportu směr, který ale není součástí jeho DNA. Jsme součástí historie F1, takže rozumíme tomu, co je blbost, a co F1. Máme závodní oddělení, které pracuje jen na formuli 1, takže ji známe dobře. Musíme se pokusit najít vyvážení mezi našimi zájmy a zájmy vedení F1. Ale myslím, že se můžeme dohodnout do klíčového období tak, abychom se vyhnuli odchodu Ferrari z formule 1,“ dodal Sergio Marchionne.

Názor: Ferrari a Mercedes jsou ve své kritice až dětinsky nekonstruktivní

Diskuse k článku

Napsat komentář