Po Mercedesu dosáhlo i Ferrari se svým motorem hranice 1000 koní

Ferrari pokročilo se svým motorem pro sezonu 2018, když zredukovalo jeho váhu a navýšilo výkon na hodnotu Mercedesu. Takové je tvrzení zkušeného novináře, který má konexe přímo v Maranellu.

Štítky: Ferrari Mercedes Pohonné jednotky Zveřejněno 24. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Na začátku ledna byla zveřejněna zpráva, podle které Mercedes údajně letos navýší výkon svého motoru o přibližně padesát koňských na celkovou hodnotu přesahující číslici tisíc. Podle nejnovějších zákulisních informací nyní i Ferrati, které na Stříbrné šípy vloni ztrácelo asi patnáct koní, je na dosah výkonu tisíc koňských sil.

Tvrdí to Leo Turrini, žurnalista známý tím, že má ke Scuderii blízko a disponuje zajímavými konexemi. „Vložili hodně snahy do toho, aby motoru ubrali pár kilo. Jedna z výhod motoru Mercedes byla ta, že celkově byl lehčí. Ferrari ale v tomto uspělo. I když se to už podařilo Mercedesu, Ferrari na testovací stolici taky dosáhlo maximální hodnoty tisíc koní.“

Podle Turriniho tak letos máme znovu čekat bitvu mezi těmito dvěma týmy. „Z hlediska aerodynamiky, data z tunelu ukazují důležitý pokrok, přestože mu bude možné více porozumět až v prvních barcelonských testech. Ale je dobré snít,“ uzavřel zkušený novinář.

Mercedes bude riskovat spolehlivost

Diskuse k článku

Napsat komentář