Ferrari se neodvolá, ale zvažuje „revizi“ Vettelova trestu

Ferrari se rozhodlo neodvolat se proti rozhodnutí komisařů udělit pětisekundovou penalizaci Sebastianu Vettelovi, která ho stála vítězství. Neznamená to ale nezbytně nutně, že je s kauzou konec.

1 Štítky: Ferrari Penalizace Sebastian Vettel Zveřejněno 13. 06 2019 — Lukáš Štěrovský

Už po závodě se přitom objevila tvrzení, podle kterých se Ferrari odvolalo, ta ale zřejmě nebyla pravdivá. Britský deník Daily Mail dnes informoval, že šéf Ferrari Mattia Binotto napsal dopis Mezinárodní automobilové federaci, kterou informoval, že tým trest akceptuje. Lhůta pro podání protestu končí dnes, tedy ve čtvrtek večer.

Paradoxem je, že proti pětisekundovému trestu se ale formálně odvolat nelze – respektive lze, ale tento trest je nevratný. Scuderia zřejmě tak jako tak neměla šanci na to, aby byla penalizace anulována.

Podle zákulisních informací se nyní Ferrari snaží ne o odvolání, ale přehodnocení rozhodnutí. To je podle Mezinárodního sportovního řádu možné do 14 dnů po velké ceně, ale jen tehdy, pokud se objeví nové zásadní skutečnosti. Těmi by ve Vettelově případě mohla být data z telemetrie, která při rozhodování během závodu nebyla využita.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ferrari se neodvolá, ale zvažuje „revizi“ Vettelova trestu”

  1. Aladin napsal:

    Šup sem s revizí, třeba nakonec bude 2 Leclerc 😄

Napsat komentář