Ferrari se po trénincích v Baku ničeho neobává

Tým Ferrari nezažil v Baku vyrovnaný pátek, Kimi Räikkönen zmeškal téměř celý první trénink, v tom druhém byl pak téměř nejrychlejší. Sebastianu Vettelovi se pak přes slušnou rychlost nezdařilo zajet rychlý reprezentativní čas.

Štítky: Ferrari GP Ázerbájdžánu Zveřejněno 27. 04 2018 — Šimon Trantina

Räikkönen do prvních tréninkových jízd v ulicích hlavního města Ázerbájdžánu skoro vůbec nezasáhl, když velkou část vymezeného času strávil v garáži, kde se mechanici vehementně věnovali technickým úpravám na jeho voze. Ty však prý podle Fina nepředznamenaly žádné vážné potíže na jeho monopostu.

„Ráno jsme neměli žádné potíže na autě, chtěl jsem jen přenastavit auto. Bohužel to zabralo hodně času, protože jsme museli změnit hodně věcí. Jistě ale radši obětuju čas z prvního tréninku a budu připraven na ten druhý.

V tom bylo vše v pořádku, takže absolutně bez problémů. Šlo jen o změny, které jsme prováděli a o čas, které zabraly,“ říká mistr světa z roku 2007, který se v druhém tréninku umístil na druhé příčce necelých sedm setin sekundy za nejrychlejším Danielem Ricciardem.

Sebastian Vettel přiznal, že se mu v ani jednom z pátečních tréninků nepodařilo zajet čisté kolo, nízká umístění v klasifikacích mu tak prý nevadí. Když pak byl dotázán, jak je těžké zajet v Baku kolo bez potíží, zavtipkoval a odpověděl, že těžké, protože to nedokázal.

„Myslím, že jsem mohl na jedno kolo podat lepší výkon. Takové problémy se ale normálně stávají, uvidíme, zda to bude zítra lepší,“ shrnul dění v prvních dvou trénincích.

Diskuse k článku

Napsat komentář