Ferrari se nevzdává. V závodě jsme vždy silnější, tvrdí jeho jedzci

Piloti Ferrari v kvalifikaci na Grand Prix Velké Británie nestačili na Lewise Hamiltona, kterým jim uštědřil výraznou porážku. Od závodu ale jak Räikkönen, tak i Vettel očekávají odlišné výsledky.

Štítky: Ferrari GP Velké Británie Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 15. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Lepším z dvojice jezdců byl tentokrát Kimi Räikkönen. „Nevím přesně, kolik nám chybělo na první místo, ale můžeme hádat, kde jsme ztratili čas. Máme dobré auto, přestože na jedno kolo není nejrychlejší. Myslím, že v závodě ale můžeme Mercedes vyzvat na souboj, a to jak já, tak i Sebastian. Takže se z toho pokusíme dostat co nejvíce,“ ohodnotil kvalifikace stručně Fin.

O něco konkrétnější byl pak Sebastian Vettel, který odstartuje jako třetí. Může pomýšlet na vítězství a porážku Hamiltona? „Vždycky je šance, takže uvidíme. Cíl je dostat ho pod tlak. Celý víkend je hodně rychlý, i tak to pro nás ale byl, řekl bych, pozitivní den. Měl jsem trochu problémy v prvním sektoru, gumy na tom nebyly tak, jak by měly být. Tým měl vidět, že se po výjezdu z boxů dostanu do provozu mezi tři nebo čtyři auta,“ hořekoval Němec nad okamžikem, kdy ho Scuderia vyslala z boxů k poslednímu kvalifikačnímu pokusu.

„Není to ideální, ale je to slušný výsledek. Hamilton zajel na konci velmi silný čas, nestačil bych na něj. Ten předchozí bychom dokázali zajet, ale na konci si vyjel velký náskok. Myslím, že dnes si pole position zasloužil,“ tvrdil dále Němec.

Ten je však optimista, co se závodu týče. „V neděli jsme ale vždycky blíže. Nejdůležitější je, že se vůz chová dobře a že jsme se dnes zlepšili. Zítra bychom na tom také měli být ještě lépe,“ dodal čtyřnásobný šampion.

Diskuse k článku

Napsat komentář