Vettel mohl Bottase porazit, byl blízko. Závod bude dlouhý

Sebastian Vettel se chce během GP Rakouska soustředit hlavně na svůj vlastní závod a nerozptylovat se Lewisem Hamiltonem, který kvůli penalizaci bude startovat až jako osmý.

Štítky: Ferrari GP Rakouska Sebastian Vettel Zveřejněno 8. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Rakousko opět nabídlo těsnou kvalifikační bitvu mezi Mercedesem a Ferrari, kterou rozhodly už první výjezdy ve třetí části. Závěr boje proti chronometru totiž „překazil“ svojí chybou Romain Grosjean. Z pole position tak odstartuje Valtteri Bottas, druhý bude Sebastian Vettel. Hamiltona výměna převodovky odsoudí až k osmé startovní pozici.

„Byl jsem celkem spokojený se zajetým kolem,“ popsal své dojmy po kvalifikace Vettel. „Ale ve vší upřímnosti, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Několikrát jsem měl štěstí proti Valtterimu, když jsem ho jen těsně porazil. Takže boj mezi námi pokračuje, odvedl kus dobré práce.

Valtteri řekl, že měl stále nějaký náskok k dispozici, ale upřímně, já byl se svým kolem celkem spokojený. Možná jsem něco nechal v poslední zatáčce, ale je to krátká trať a není snadné tu vše udělat správně. Celkově jsem šťastný, auto bylo dobré a od včera jsme pokročili. Snad se nám to podaří převést do závodu,“ doufá Němec.

Ten se příliš nechce nechat rozptylovat situací ohledně penalizovaného Hamiltona. „Myslím, že se musíme soustředit na náš vlastní závod. S Valtterim to bude těžké, je rychlý po celý víkend. Uvidíme, měl by to být dobrý závod.“

Vettel s Hamiltonem vzbudili kontroverzi, když si na přání moderátora pokvalifikačních ohlasů Davida Valsecchiho měli potřást rukou, ale neučinili tak. Později se ale přišlo na to, že oba piloti si už poblahopřáli předtím.

Hamitlon & Vettel did make a handshake… 😉

Zveřejnil(a) Trollmula 1 dne 8. červenec 2017

Diskuse k článku

Napsat komentář