Red Bull dává Ferrari šance na boj o titul

Německý čtyřnásobný šampion je v ráži. Forma Ferrari se jeví nejlépe za poslední léta, a proto už prosakují myšlenky na titul. Nechá Sebastian Vettel letos vzpomenout na nepovedenou sezonu 2016 a naváže na úspěšný rok 2015? Sebastian Vettel dokázal vyhrát čtyři mistrovské tituly po sobě s týmem Red Bull. Poté, v roce 2015, se přesunul do Ferrari,…

2 Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 17. 03 2017 — Josef Nekvinda

Německý čtyřnásobný šampion je v ráži. Forma Ferrari se jeví nejlépe za poslední léta, a proto už prosakují myšlenky na titul. Nechá Sebastian Vettel letos vzpomenout na nepovedenou sezonu 2016 a naváže na úspěšný rok 2015?

Sebastian Vettel dokázal vyhrát čtyři mistrovské tituly po sobě s týmem Red Bull. Poté, v roce 2015, se přesunul do Ferrari, kde se mu podařilo zvítězit hned ve druhém závodě. Vloni se však stáji nedařilo a od té doby se část italského tisku domnívá, že se tým nachází v krizi. Na svém začátku je sezona 2017 a nyní dochází na slova zcela opačného rázu – Ferrari opět může pomýšlet na titul.

F1teaser7

„Jediné, co k tomu mohu říci je, že panuje dobrá týmová nálada a všichni se pracovně doplňujeme,“ prozrazuje Vettel magazínu Sport Bild. „Je však nemožné cokoli předpovědět. Dokonce i barcelonské testy utváří pouze základní představu o tom, jak si stojíte. Tu skutečnou získáme po třech nebo čtyřech závodech.“ A zda Vettel cítí šanci na titul? „No jasně že ano. Kdyby ne, tak bych se ani nepostavil na startovní rošt.“

Co se zimního testování týče, Ferrari bylo bezesporu nejsledovanější entitou ze všech možných stran. Red Bull se dokonce na základě svých pozorování nechal slyšet, že má z maranellské skvadry „nahnáno“.

„Od prvního dne testů dělalo Ferrari velký dojem,“ prozradil italskému deníku Gazzetta dello Sport Daniel Ricciardo. „Doufám, že se jim bude dařit dál, protože by bylo pěkné, kdyby někdo bojoval s Mercedesem. Zlepšili se ve všech ohledech a také to vypadá, že se jim na těchto pneumatikách vede dobře. Zároveň vím, že když má Vettel dobré auto, může být nejsilnějším,“ podotýká australský pilot ve službách Red Bullu k pozoruhodnému zlepšení Ferrari během zimní pauzy.

Aby ale bylo jasno, i stáj nápojového gigantu Red Bull má v plánu v letošní sezoně bojovat o přední příčky. Výkony v testech ovšem naznačily možné mezery týmu a Ricciardo navíc popírá, že by se Red Bull během zimní přestávky jakýmkoli způsobem snažil kamuflovat svou pravou výkonnost.

Red Bull přiznává strach z konkurence: Ferrari neukázalo svůj potenciál

„Přeju si to. Vezmeme-li v úvahu totožné podmínky, jsme přibližně na stejné úrovni s nejlepšími auty, i když ještě něco schází. Dříve či později si však myslím, že začneme bojovat o nejvyšší pozice – doufejme, že v Melbourne,“ dodává věčně rozesmátý Ricciardo. „Jsme rovněž dobře připraveni, ale potřebujeme trochu více rychlosti. Nebylo by skvělé, kdyby o titul bojovaly tři týmy?“

Jak už bylo naznačeno, v testech nešlo vše zrovna podle načrtnutých linií Red Bullu, avšak Ricciardo dodává: „Jsem v klidu. Vzpomínám na všechny problémy, které jsme měli v průběhu testování v roce 2014, a přesto jsme dokázali vyhrát tři závody. Takže i když budeme v Melbourne kousek za nimi, není se čeho obávat,“ říká Australan a také naznačuje, že i letos bude favoritem na zisk titulu Lewis Hamilton.

„Souboj mezi Lewisem a Valtterim bude hodně zajímavý, ale upřímně si myslím, že Lewis bude ten vpředu. On je podle mně favoritem, ačkoliv Sebastian v tuto chvíli doslova létá,“ uzavírá Ricciardo.

Čtěte dále: McLaren kontaktoval Mercedes ohledně dodávky motorů pro rok 2018

Diskuse k článku

2 komentáře: “Red Bull dává Ferrari šance na boj o titul”

  1. trencherman napsal:

    Tak já doufám, že se to všechno nesejde 😉 Ferrari zrovna nefandím, ale když se mu bude dařit tak nevadí, i ten titul bych jim klidně přál, ale Jetelovi v žádném případě. Jistě že jeho čtyři tituly nebyla náhoda, měl absolutně dominantní vůz. Jinak krom keců a pomlouvání když se nedařilo v ničem nevynikal.

  2. Zeleenda napsal:

    Vettla jsem v Red Bullu nesnášel, ale teď už chápu, že ty jeho 4 tituly nebyly náhoda. Alonso by podle mě byl ve stejném autě rychlejší, ale Vettel možná umí lepe pracovat s inženýry ohledně toho, jak nastavit a postavit auto… a když se to všechno sejde, tak to muže zafungovat i ve věcně druhém Ferrari.

Napsat komentář