Ferrari reorganizací zaměstnanců riskuje chaos

Výkonný ředitel Force Indie Otmar Szafnauer varuje Ferrari před ukvapenými personálními změnami. Ty by podle něj mohly způsobit více škody než užitku.

Štítky: Ferrari Otmar Szafnauer Zveřejněno 18. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Po katastrofální asijské části sezony Ferrari ohlásilo razantní personální změny. Před nimi ale varuje výkonný ředitel Force Indie Otmar Szafnauer. „Co musíte udělat, je, že si projdete postupy a pouze je následujete či upravujete. Pokud by se něco takového stálo nám, tedy měli bychom potíže a nedokončovali závody, zjistili bychom nejdříve, v čem je problém.

Pak by inženýr, který je za to zodpovědný, zjistil, čím to bylo způsobeno, jak to opravíme a jak zajistíme, že se to nebude opakovat. Pak bychom se soustředili dejme tomu na životnost. Pokud ale začnete měnit takto zaběhlé procedury, nastane chaos. Pokud něco nefunguje, musíte udělat krok zpět a říci si, jak opravit problém,“ popisuje Szafnauer.

Takto velký tým se musí řídit strukturálními procedurami. Záleží to ale trochu na kultuře daného týmu,“ naráží vedoucí Force Indii na národnost Scuderie.

Diskuse k článku

Napsat komentář