Ferrari prozatím v Japonsku nestíhá

Oba piloti jsou zaskočení z pomalejšího závodního tempa oproti konkurenci.

1 Štítky: Ferrari GP Japonska Zveřejněno 12. 10 2019 — Lukáš Podstata

Ferrari dokázalo vyhrát tři z posledních čtyř závodů a vypadalo to, že italská stáj našla recept na předešlé problémy s aerodynamikou. Japonsko ale nejspíš bude pro Ferrari znamenat vystřízlivění, protože oba piloti nechápou, proč v závodním tempu tolik ztrácí.

Charles Leclerc skončil ve druhém volném tréninku na konečném čtvrtém místě se ztrátou tří desetin vteřiny na vítěze. Leclerc však přiznal, že se svojí jízdou nebyl příliš spokojený. „Myslím, že jsme využili maxima. Zdá se, že nám chybí tempo, což mě upřímně trošku překvapuje. Víte, naše závodní tempo nebylo ve srovnání s Mercedesem nějak oslnivé. Na druhou stranu si myslím, že s Red Bully jsme vyrovnaní. Musím se ale podívat na data, protože jsem zatím všechny neviděl,“ říká Leclerc.

Na otázku, zda by se Ferrari mohlo radikálně zlepšit do kvalifikace a závodu Leclerc odpověděl: „Upřímně, bude to hodně obtížné. Věřím ale, že jsem dnes nepřevedl svůj nejlepší výkon, takže musím hodně zapracovat na svém stylu řízení.“

Týmový kolega Leclerca Sebastian Vettel se dostal při svém posledním rychlém pokusu do značného provozu a kvůli němu se musel spokojit s celkovou pátou příčkou ve druhém tréninku. Vettelovo vyjádření je ale téměř totožné jako Leclercovo. „Nebyl to špatný den, ale chybí nám tempo. Myslím, že to pro nás nebyl úplně správný den, takže si myslím, že z auta dokážeme dostat víc, ale musíme být také upřimní, protože Mercedes byl velmi rychlý.Navíc to ještě vypadá, že Red Bull se na Suzuku dobře připravil a jezdí ve velké pohodě. Očekávám, že to bude vyrovnané, ale uvidíme, co nám přinese kvalifikace a závod,“ hodnotí první tréninky Vettel.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ferrari prozatím v Japonsku nestíhá”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Ostatní oproti Ferrari méně šetřili motor, to je celé. V kvalifikaci a závodě to bude jinak.

Napsat komentář