Ferrari prodloužilo s Räikkönenem pro sezonu 2018

Konec spekulací! Kimi Räikkönen zůstane s Ferrari i v příštím roce. Tým to oficiálně potvrdil během úterního odpoledne.

4 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 22. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Jak už bývá poslední dobou skoro zvykem, Fin disponoval smlouvou na jeden rok a o jejím prodloužení se opět velmi debatovalo. Nakonec Räikkönen zůstane s Ferrari i v sezoně 2018. O setrvání posledního mistra světa v barvách Ferrari prý žádal i Sebastian Vettel, který zřejmě také uzavře se Scuderií další dohodu.

Räikkönen, který v říjnu oslaví 38. narozeniny, v Maranellu působil mezi roky 2007 – 2009. Znovu se vrátil v sezoně 2014. Oproti loňsku letos Iceman předvádí lepší výkony, přesto opět neušel občasné kritice prezidenta Ferrari. Sergio Marchionne kritizoval hlavně určitou laxnost v Räikkönenově jezdeckém projevu. V posledním závodě, maďarské Grand Prix, finský závodník sahal po vítězství, které by bylo jeho prvním od Velké ceny Austrálie 2013.

Původně se očekávalo, že Ferrari oznámí prodloužení s oběma jezdci až na Monze. K dřívějšímu potvrzení se Scuderia mohla uchýlit kvůli ukončení spekulací a snížení tlaku na své piloty.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Ferrari prodloužilo s Räikkönenem pro sezonu 2018”

 1. Louis65 napsal:

  Kdyz nema potrebnou vykonnost tak se musi spokojit i s nosicem vody. Porad ma moznost porazet VET. A nebo muze jit do Sauberu jako jasna jednicka ale to by RAI sel radeji do duchodu. Takze at je rad ze je rad.

 2. trencherman napsal:

  Chudák Raikkonen. Další rok bude dělat nosiče vody přeceňovanému Vettelovi.

 3. MartinS96 napsal:

  villonso:
  OK, takže Ferrari evidentně čeká na Leclerca jako Kimiho nástupce. Doufám, že se toto čekání neprotáhne!

  Nevěřím tomu, že by Ferrari vzalo ihned po příští sezóně Leclerca. Vždy spoléhali na zkušené jezdce, proto nejmladším kadidátem na sezónu 2019 je pro mě Verstappen.

 4. villonso napsal:

  OK, takže Ferrari evidentně čeká na Leclerca jako Kimiho nástupce. Doufám, že se toto čekání neprotáhne!

Napsat komentář