Ferrari přiznává obavy o spolehlivost svých motorů

Minulý víkend postihla Charlese Leclerca porucha MGU-H a turba, která ho stála vítězství v GP Španělska. V důsledku toho Ferrari přiznává obavy o spolehlivost svých pohonných jednotek.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Pohonné jednotky Zveřejněno 29. 05 2022 — Lukáš Štěrovský

V Monaku se navíc porouchaly systémy MGU-K na vozech Micka Schumachera a Valtteriho Bottase. „Spolehlivost je vždycky problém,“ přemítá Mattia Binotto, šéf Scuderie. „Když se objeví problémy, nikdy to není skvělé.

Dělá nám to starosti. Vždycky řešíme, co se stalo, někdy dostaneme konkrétní vysvětlení. Poruchy mohou způsobit i vnější nebo výjimečné okolnosti. Ale i to může vyvolávat obavy a znepokojení. Spolehlivost je přitom klíčovým faktorem pro šampionát, protože my vypadli ve Španělsku a Red Bull už odstoupil třikrát.

Spolehlivost je tedy výzva. Ne všechny problémy lze totiž v krátké době odstranit. Doufám ale, že Christian Horner z Red Bullu je znepokojen víc než já,“ směje se Binotto. „Musíme prostě do konce roku odvádět nejlepší práci.

Ve Španělsku nám odešlo turbo a MGU-H, které se už nedají opravit. Příčinu jsme ale našli a opravili pro Monako a další závody,“ dodal italský lodivod.