Ferrari: Prioritou je pořád Vettel. I když se ještě nesžil s vozem

Šéf Ferrari Mattia Binotto stále sází na Sebastiana Vettela, jak sdělil médiím před začátkem víkendu v Číně.

1 Štítky: Ferrari Mattia Binotto Sebastian Vettel Zveřejněno 12. 04 2019 — Lukáš Štěrovský

„Jak jsem řekl na začátku sezony, pokud bude nějaká situace padesát na padesát, kdy se budeme muset rozhodnout, pak poskytneme výhodu Sebastianovi,“ sdělil Binotto.

„Jednoduše proto, že má více zkušeností s týmem. Vyhrál čtyři šampionáty a pro nás je pilotem, který má větší šanci získat titul. Během pár závodů se to z různých důvodů ale může změnit, to je jasné.“

Šéf Scuderie pak toto prohlášení zmírnil, když dodal: „Na trati spolu oba naši jezdci mohou bojovat. Kdo bude jasně rychlejší, dostane výhodu. Prioritou je tým a zisk maximálního množství bodů.“

Jenže třeba v Austrálii tomu tak nebylo, Leclerc musel zůstat za Vettelem. Ten navíc během prvních dvou závodů nenašel takové nastavení, které by mu umožnilo se v autě cítit sebejistě jako při testech v Barceloně.

„V Bahrajnu jsem nebyl spokojený, jak se svým výkonem, tak s pocitem z auta. Stejně jako v Austrálii se to neblížilo tomu, co jsem zažil v testech, tam bylo naše auto podle mého velmi silné. Vím, že mohu zajet lépe a vím, že zbývá spousta závodů, ve kterých to můžu dokázat,“ řekl Vettel.

Ten se alespoň může těšit z rychlosti Ferrari na rovinkách, kde předčí ostatní soky. „Naší ambicí je být rychlí všude, ne jen na rovinkách. Je normální, že nikdy nemáte takové auto, jaké byste chtěli, takže se pokaždé musíte přizpůsobit. Jen zřídkakdy máte závody, kdy je auto naprosto fajn a nemáte si na co stěžovat,“ ví Němec.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ferrari: Prioritou je pořád Vettel. I když se ještě nesžil s vozem”

  1. trencherman napsal:

    Tak to je největší chyba, na kterou doplatí..

Napsat komentář