Ferrari představilo letošní vůz – SF1000

Monopost, jenž dostal jméno podle 1000. závodu v F1, který Ferrari letos absolvuje, se designově příliš neliší od verze 2019, přestože některé zdroje tvrdily, že Ferrari upustí od matného designu, použije tmavší barvu a na voze dostane větší prostor italská trikolóra. Ta se v nevelkém provedení nachází za zavěšením předních kol.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 11. 02 2020 — Lukáš Štěrovský

Scuderia nový monopost představila v divadle Romola Valliho ve městě Reggio Emilia. Samotnému odtajnění vozu předcházela zhruba půl hodina vyplněná proslovy členy vedení automobilky, hudebními a akrobatickými složkami.

Vůz byl osazen loňským předním křídlem. Podle zdrojů přímo z Ferrari tým pro letošek kompletně změnil filozofii a auto překopal tak, aby bylo více podobné Mercedesu. První spekulace z továrny hovořily o tom, že data nevypadají dobře, ale to jsou nepotvrzené informace a počkat si budeme muset minimálně na předsezonní testy, ani ty ale nejsou skutečným indikátorem rychlosti, i když něco přece jen napoví.

Výše zmíněné potvrdil později i šéf Ferrari Mattia Binotto. Podle něj je vůz stavěn tak, aby poskytl co největší přítlak a zavěšení umožňovalo větší flexibilitu v nastavení auta. Binotto dokonce prohlásil, že některé koncepty na monopostu jsou až extrémní.

Za volant Ferrari letos opět usednou Sebastian Vettel a Charles Leclerc, šéfem týmu zůstává Mattia Binotto.

Diskuse k článku

Napsat komentář