Ferrari potvrdilo nabídku motorů pro Red Bull

Prezident Ferrari Sergio Marchionne veřejně oznámil, že je Maranello připravené přijmout mezi své zákazníky Red Bull.

1 Štítky: Ferrari Red Bull Zveřejněno 22. 06 2015 — Jan Pastorek

Prezident Ferrari Sergio Marchionne veřejně oznámil, že je Maranello připravené přijmout mezi své zákazníky Red Bull.

Red Bull je dlouhodobě nespokojený s výkonností a spolehlivostí Renaultu. Ferrari mu proto nabídlo už v Kanadě, že mu bude dodávat pohonné jednotky jako v minulosti. V Rakousku to Marchionne potvrdil.

„Je to v naší DNA, už jsme to dělali dřív. Myslím, že můžeme dodávat motory kterémukoliv týmu, který chce závodit. Dokud budeme mít pod kontrolou aerodynamiku vozu, myslím, že tu bude dost odlišujících prvků mezi námi a konkurencí,“ vysvětloval.

„Víc než rádi bychom se pokusili zajistit vyrovnané podmínky, když tu teď máme motor. Hovořím se všemi. A k Red Bullu mám velký respekt. Myslím, že pro tento sport udělali hodně, šampionát vyhrávali několik let. Myslím, že si znovu najdou cestu, a pokud jim v tom můžeme pomoct, rádi to uděláme.“

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz už dříve řekl, že pro rok 2016 je jedinou možností pro jeho tým Renault. Co bude dál, neví. Šéf týmu Christian Horner o spolupráci s Ferrari pochybuje.

„Je od Sergia velmi velkorysé, že učinil nabídku,“ děkoval. „Samozřejmě se musíme podívat na detaily. Oceňuji jeho velkorysost. Předpokládám, že to samozřejmě bude zadarmo. Nejdřív musíme vyřešit své problémy. Do konce příštího roku máme smlouvu s Renaultem, takže uvidíme, s čím přijdou.“

Diskuse k článku

Napsat komentář