Ferrari popírá, že by měl výhodu v náskoku ve vývoji auta

Maranello vstoupilo do nového šampionátu ve velkém stylu. Po dvou závodech patří Ferrari první místo v poháru konstruktérů a první dvě místa okupují jeho jezdci Leclerc a Sainz také v šampionátu jezdců. Někteří ze soupeřů se domnívají, že Ferrari aktuálně těží z výhody, která mu byla před letošní sezonou poskytnuta.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 7. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Šéf Ferrari Mattia Binotto striktně popírá spekulace, podle kterých měl italský tým ve vývoji před letošní sezonou výhodu. Autory těchto množících se zpráv jsou bez překvapení největší soupeři Ferrari – tedy Red Bull společně s Mercedesem.

Po úvodních závodech v Bahrajnu a Saúdské Arábii je Charles Leclerc v čele průběžného pořadí mistrovství světa před kolegou Sainzem, který má poté další menší náskok na třetího Maxe Verstappena z Red Bullu.

V poháru konstruktérů je situace ještě jasnější, Ferrari už má aktuálně náskok 40 bodů na druhý Mercedes. Je ale potřeba zmínit, že maranellští těží hlavně z technických poruch Red Bullu v Bahrajnu a překvapivě nekonkurenceschopného Mercedesu.

Je to poprvé od roku 2018, kdy Ferrari postavilo vůz schopný vyhrávat závody hned od začátku sezony, aby se tomu tak stalo, musela italská stáj začít s vývojem aktuálního vozu podstatně dříve než nejbližší soupeři.

Vloni se o titul přetahoval Mercedes s Red Bullem a jejich bitva trvala až do posledního závodu, Ferrari mezitím tiše pracovalo na monopostu pro rok 2022, neboť se loňského boje o titul nemohlo výkonnostně zúčastnit.

Podle některých soupeřů dala právě loňská ostrá bitva mezi Mercedesem a Red Bullem jasnou výhodu vzpínajícímu se koni. Šéf stáje Mattia Binotto toto tvrzení ale razantně popírá. „Je to naprosto nesprávné tvrzení.

Podle pravidel směl každý tým s vývojem v aerodynamických tunelech a vytvářením prvních simulací začít až 1. ledna 2021. Možná jsme se více zaměřili na tuto sezonu, výchozí bod jsme ale měli všichni stejný a my zkrátka odvedli dobrou práci,“ pochvaluje Ferrari Binotto.

Navzdory pořadím v obou šampionátech, kde Maranello a jeho jezdci dominují, šéf týmu popírá tvrzení, že má aktuálně Ferrari nejsilnější vůz. Binotto si raději počká několik závodů a reálnější posudek bude mít až po Velké ceně Miami (pátý závod sezony).

„Neřekl bych, že máme nad ostatními výhodu. Ten, kdo má výhodu, se ukáže až zhruba po Miami, do té doby nemá smysl něco předpovídat, ale ano, faktem je, že v Bahrajnu jsme získali double a v Saúdské Arábii jsme měli dvojité podium.

Nebudu lhát, aktuálně se nacházíme ve velmi zajímavé a solidní pozici,“ zakončil poměrně sebejistě Mattia Binotto. Dalším závodem je Velká cena Austrálie, kde bylo Ferrari v posledních několika letech vcelku silné, tak uvidíme.