Média kritiku prezidenta Ferrari příliš zveličují, je přesvědčen Vettel

Už několikrát se v tomto roce objevila ostrá kritika prezidenta Ferrari Sergia Marchionneho na účet jeho týmu. Jak je to s ní ale doopravdy? „Co řekne do médií, sděluje i uvnitř týmu, jen s větším důrazem,“ říká pilot týmu Sebastian Vettel.

Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Sergio Marchionne Zveřejněno 13. 10 2017 — Josef Nekvinda

Ve světle několika náročných po sobě jdoucích týdnů se často hovoří o tlaku na Ferrari ze strany jeho prezidenta Sergia Marchionneho. Tentokrát to neodnesl jen Kimi Räikkönen, který se již několikrát v této sezoně ocitl na mušce, nýbrž tým jako celek. A to za předvedené výkony v Singapuru, Malajsii a nezdar se spolehlivostí v Japonsku.

Marchionneho poslední slova proto směřovala na oddělení kontroly kvality, kterou ostatně chce vyztužit novou posilou ze Španělska. Jedná se o ženu jménem Maria Mendoza, jež posledních pět let vedla pětadvacetičlenný kontrolní tým odboru kvality pro koncern Fiatu. Před novináři z Autosportu se v návaznosti na to ocitl Sebastian Vettel a byl dotázán, zda Marchionne na tým skutečně vyvíjí takový tlak.

„Ne, ale pocit, který jsem po pár letech získal, je, že mnohdy to bývá předkládáno příliš drsně. Já si myslím, že ve všem, co říká, bývá velmi přímočarý a korektní. Vždy k tomu má důvod. On je férový. Ale pak jsou lidé s tendencemi udělat kolem toho rozruch. Cokoli řekne do médií, to samé řekne i uvnitř týmu, dokonce přímočařeji.

Pro lidi v týmu to tudíž není tak velká zpráva, jako pro ty zvenčí. Tam to vždy vypadá jako obrovská novinka, a to potom, řekl bych, může vyvolat zbytečný rozruch. Tým už se naučil, jak s tím naložit, a nejdůležitější věcí je, že to na nás jako tým nemá žádný vliv. Hlavně proto, že je s námi ve velmi úzkém spojení. Hodně se zapojuje a víte, jak moc chytrý muž to je. Když vidí, co se děje, ví co je špatně.  Přeje si vyhrát stejně jako my ostatní. V tomto ohledu si proto nemyslím, že by vytvářel tlak,“ nechal se slyšet Sebastian Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář