Ferrari po prvním dni testů suverénně nejrychlejší

Sebastian Vettel s monopostem Ferrari SF16-H zajel nejrychlejší čas první dne testů v Barceloně. Byl o půl sekundy rychlejší než Lewis Hamilton na voze Mercedes W07, obhájce titulu mistra světa z let 2014 a 2015. Lewis Hamilton ale odkroužil 156 kol, což je přes 700 kilometrů – délka dvou velkých cen najednou. Jako třetí nejrychlejší…

1 Zveřejněno 22. 02 2016 — GPF1.cz

Sebastian Vettel s monopostem Ferrari SF16-H zajel nejrychlejší čas první dne testů v Barceloně. Byl o půl sekundy rychlejší než Lewis Hamilton na voze Mercedes W07, obhájce titulu mistra světa z let 2014 a 2015. Lewis Hamilton ale odkroužil 156 kol, což je přes 700 kilometrů – délka dvou velkých cen najednou.

Jako třetí nejrychlejší skončil Red Bull RB12 v rukou Daniela Ricciarda. Testovací pilot Force Indie Andreas Celis a mistr světa z roku 2009 Jenson Button z McLarenu v závěru testů vyzkoušeli jízdu na žlutých měkkých pneumatikách (ostatní jeli na bílých tvrdších). To jim pomohlo k pátému a šestému místu.

Toro Rosso mělo problémy s olejovým systémem převodovky, také proto Carlos Sainz odkroužil jen 55 kol. Jediný Sauber jezdí s loňským vozem, Marcus Ericsson zajel osmý nejlepší čas.

Manor nově na motorech Mercedes zahájil testy o něco později. Nováček soutěže a šampion DTM Pascal Wehrlein měl čas o 5,16 % pomalejší než Vettel. V loňské kvalifikaci ve Španělsku Manor ztrácel 5,58 %.

Důležitou událostí prvního dne testů je nejspíše prasklý nosník předního spojleru na voze Haas VF-16 Romaina Grosjeana. Strukturální soudržnost auta je z bezpečnostního hlediska velmi důležitá, a tak se na dráhu Grosjean vrátil až v pozdějším odpoledni.

Jolyon Palmer na Renaultu skončil poslední. Letošní Renault RS16 je ale evolucí loňského Lotusu E22, který jezdil s agregátem Mercedes. Letos přesedlal na Renault. Sladit tyhle dvě věci není tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

ARCHIV ON-LINE REPORTÁŽE

Výsledky úvodního dne testů v Barceloně:

Results

01-mercedes01 mclaren03 redbull03

[wppa type=“content“ album=“383″]Any comment[/wppa]

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ferrari po prvním dni testů suverénně nejrychlejší”

  1. Vlado S napsal:

    Zatiaľ to vyzerá dobre, len tak ďalej 🙂 Hoci si myslím, že Mercedes sa len zahrieva. Teším sa na ďalší deň testov. Touto cestou veľké ĎAKUJEM za zaujímavé informácie, fotky a videá, vďaka ktorým som tento deň mohol plne prežívať. Teším sa na novú sezónu. A nech si Bernie hovorí, čo chce, ja Formulu 1 milujem taká, aká je. Možno jej treba zopár zmien (hlavne vyrovnanosť – výkon a financovanie), no isto ju nebudem kritizovať a rád si zaplatím platenú TV!  Formula is only one – FORMULA  ONE –  FOREVER ♥ ♥ ♥

Napsat komentář