Automobilist.com

Ferrari odstranilo chybu v aerodynamice, která ho stála 3 desetiny

Podle spekulací z padoku Ferrari napravilo fundamentální chybu na voze, která ho stála až tři desetiny sekundy na kolo. Nové díly, které přivezlo do Francie, ale nefungují na sto procent. AKTUALIZACE: Ferrari nakonec tuto zprávu vyvrátilo.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 21. 06 2019 — Lukáš Štěrovský

Po dobrém výkonu v Kanadě Ferrari očekávalo, že aerodynamicky náročná Francie bude jeho vozu sedět méně. To by ale úplně platit nemuselo. Scuderia přivezla nové přední křídlo. Spekuluje se, že během jeho testování se vyskytla chyba, která týmu dokázala pomoci najít celkový zdroj aerodynamických potíží.

Se správně koncipovaným vozem měli testovací jezdci Ferrari v Barceloně jet o tři desetiny sekundy na kolo rychleji. V kvalifikace ale Maranellští tehdy na Mercedes ztratili ještě o půl sekundy více.

Na druhou stranu, nové díly, které Ferrari na okruh Paula Ricarda přivezlo, očekávání nesplnily. „Není to moc dobré, čeká nás hodně práce. Snad z toho zítra dostaneme víc,“ přiznal Sebastian Vettel.

„Otestovali jsme pár částí. Některé na autě necháme po zbytek víkendu, některé ne. Nerušíme ale celkový balíček,“ tvrdí zase šéf Mattia Binotto. Podle něj tým bude nadále pracovat na nových křídlech a brzdových kanálcích. „Navíc ty díly, které jsme sundali, byly testovací, neměly zůstat po zbytek víkendu.“

Podobného názoru je i Charles Leclerc. „Některé díly byly velmi dobré, jiné méně. Zítra dáme vše dokupy a snad to pro nás bude pozitivní den.“

Diskuse k článku

Napsat komentář