Ferrari ztratilo v cíli minutu a už neví, jak dál

Do závodu Farrari odstartovalo ze čtvrtého a pátého místa. Díky Bottasovi se téměř ihned posunuli o pozici výše. V samotném závěru pak jezdci italské stáje svedli vzájemnou bitvu o třetí místo, vítězně z ní vyšel hůře postavený Sebastian Vettel. Jenže do cíle dojely červené vozy s minutovou ztrátou a otevřeně přiznávají, že momentálně neví kudykam.

1 Štítky: Ferrari GP Maďarska Sebastian Vettel Zveřejněno 4. 08 2019 — Martina Nová

Dlouhou dobu to vypadalo, že podium pro italskou stáj vybojuje Leclerc, v samotném závěru jej ale předjel Sebastian Vettel. „Jel jsem konstantně na čtvrtém místě a neměl jsem co ztratit. V prvním stintu jsme jeli hodně dlouho, poté nasadili měkké gumy a doufaly, že vydrží až do konce. Nakonec se to povedlo a dotáhl jsem se na Charlese,“ vysvětlil svou závodní strategii Vettel.

„Měl jsem jednu příležitost, kterou jsem využil. Takže jsem rád, že jsem si mohl dát šampaňské a ochladit!“ pochvaloval. I přes zisk třetího místa ale nemohlo být Ferrari zcela spokojené, do cíle dojeli s obrovskou minutovou ztrátou na vítězného Hamiltona.

Nemohli jsme se vyrovnat tempu těch dvou na čele, což bylo poměrně jasné celý víkend. Zkusil jsem všechno. Dnes ale nemůžu být šťastný, protože jsme nebyli rychlí. Ztráta 60 sekund za 70 kol je naprosto oprávněná, zkrátka jsme na víc neměli,“ poznamenal nespokojeně Vettel.

„Možná jsme nevybrali absolutně nejrychlejší strategii, ale celkově si myslím, že jsme nebyli dostatečně rychlí,“ objasnil. „Máme co vylepšovat. Není to tak, že by nám to otevřelo oči, myslím, že už to nějakou dobu víme. Je na nás, abychom to v příštích několika měsících vyřešili, doufejme, že do konce roku něco změníme,“ přiznal německý jezdec.

Zároveň ale viděl nadějně blížící se závody v Belgii a Itáli. „Bitva pokračuje. Čekají nás podniky, které jsou pro nás lepší, přesto musíme být celkově silnější,“ burcoval tým Vettel. „Na papíře by nám Spa a Monza měly vyhovovat, ale musíme to potvrdit. Víme, že v zatáčkách hodně bojujeme. Pro závodní tratě jsou zatáčky obvyklé, takže chceme postavit auto, co v nich bude rychlejší,“ prozradil jasnou strategii.

„Děláme vše, co je v našich silách, ale v současné době to nestačí. To je to, kde momentálně jsme. Myslím, že to každý ví… Ale není tak snadné přijít s magickými řešeními,“ nezrkýval frustraci Němec. „Ale stále máme v autě rezervy,“ dodal. Vettel také doufá, že se tým vrátí s čerstvou energií a novými nápady po letní přestávce. „Je důležité, aby si kluci udělali přestávku. Tvrdě pracují, pro nás dělají první poslední.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ferrari ztratilo v cíli minutu a už neví, jak dál”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Stáj s největším rozpočtem…

Napsat komentář