Ferrari není spokojeno, pro zbytek víkendu ale obavy nemá

Scuderia v prvním tréninku výrazně zaostala za Mercedesem, a přestože v tom druhém se německé stáji přiblížila, její výkon ideální nebyl. Do zbytku víkendu jde ale hlavně Sebastian Vettel s optimismem.

Štítky: Ferrari GP Španělska Zveřejněno 12. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Lepším z dvojice pilotů Scuderie byl tentokrát Kimi Räikkönen, který zajel lepší čas. „Celkově to byl obtížný den. Myslím, že podmínky byly velmi zrádné, hlavně na konci. Ale to je stejné pro každého. Je to klasika, v předsezonních testech se tu cítíme vždy velmi dobře, ale během sezony je to tu pak velmi kluzké a náročné. Nebyl to snadný den, ale ještě něco vyzkoušíme a uvidíme, jak to půjde,“ tvrdí Fin.

Na jeho slova navazuje i týmový kolega Sebastian Vettel. „Myslím, že auto fungovalo, ale ne až tak dobře. Nebyl jsem spokojený s pocitem, který jsem z něj měl. Nedokázal jsem najít rytmus. Ale rovněž jsem cítil, že vůz je rychlý. Je otázkou, zda ho správně vyvážíme. Celkem to klouzalo, takže si myslím, že to mohlo být i podmínkami.

Nedokázal jsem dát všechno dohromady, ale nemám obavy. Jen nejsem spokojený s tím, jak se to dneska vyvedlo. Necítil jsem se jako kapitán lodi. Jako by ji někdo jiný řídil. Doufám, že ten někdo zítra zmizí,“ vtipkuje Němec.

Toho překvapila i míra opotřebení pneumatik, které jsou obecně pro Barcelonu prý příliš tvrdé – Pirelli totiž dovezlo tři nejtvrdší sady. „Někteří měli problémy s degradací měkké sady, přestože obecně mi gumy přišly moc tvrdé. Je to trochu záhada Barcelony, které se asi Pirelli bálo.“

Vettel byl rovněž dotázán na nasazené úpravy jednotlivých týmů. Hlavně Mercedes v tomto ohledu totiž budí hrůzu. „Nevím, kdo nasadil nejvíce vylepšení. Podle mě to není o tomhle, ale záleží, kdo nasadí nejlepší vylepšení. Některá z nich jsou více viditelná než jiná. Já jsem spokojený s tím, co máme my. Něco z toho vidíte, něco ale ne,“ dodává čtyřnásobný šampion, který opět čeká těsný boj mezi Ferrari a Mercedesem.

Diskuse k článku

Napsat komentář