Ferrari je zklamané

Ztráta na Mercedes je totiž příliš velká.

2 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Maurizio Arrivabene Zveřejněno 8. 09 2015 — Marie Tomšíková

Ferrari použilo tři žetony na vylepšení pohonné jednotky, ale nepodařilo se mu stáhnout náskok Mercedesu. Přes povzbudivé výsledky v kvalifikaci Lewis Hamilton ovládl celý závod.

Kvalifikace se Ferrari povedla. Kimi Räikkönen dokázal získat druhé místo a Sebastian Vettel místo třetí. Navzdory vylepšení Hamilton suverénně ovládl celý závod s náskokem 25 sekund. Přiznejme si, ať patříte mezi fanoušky Ferrari, nebo ne, asi každý čekal od italského týmu něco víc.

„Vždy jsem říkal, že strategie ohledně vývoje našeho auta i motoru bude mít postupný náběh. Na domácí závod jsme použili pár žetonů, s výkonem motoru jsme spokojeni, ale musíme zapracovat i na spolehlivosti. Teď se musíme rozhodnout, co chceme udělat s dalšími žetony, ale pořád se soustředíme na vývoj letošního auta. Nechceme nic vzdávat, nic není nemožné,“ okomentoval situaci šéf Ferrari Mauricio Arrivabene.

Poloviční zklamání přišlo hned po startu. Räikkönen se propadl na chvost startovního roštu a může být rád, že se prokousal na konečné páté místo. U Ferrari tak zase můžeme mluvit o smíšených pocitech.

„Kimi odvedl v kvalifikaci skvělou práci. V závodě to trochu zpackal, musíme vše zkonzultovat, ale vypadá to, že si trochu popletl tlačítka. V průběhu závodu předjel mnoho aut a odvedl fantastickou práci. Pokud jde o Sebastiana, tak druhé místo v Monze je pro nás neuvěřitelný výsledek, i když jsme možná očekávali trochu víc,“ dodal Arrivabene.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Ferrari je zklamané”

  1. otas napsal:

    Jak jsem psal už u jiného článku, Ferrari mě zklamalo a po prvním kole jsem chtěl vypnout televizi. Čekal jsem pořádnou bitvu v prvním kole mezi prvními třemi startujícími. V podstatě sekundu po zhasnutí světel jsem začal hrozně křičet a pak byl nevrlý, což mimochodem vedlo ke zvýšené spotřebě píva v průběhu závodu..

  2. Variotek napsal:

    Nechápu co pro něj není nemožné. Pokud mluví o jednotlivých vítěztví tak to beru, ale spíš mě to připadá jako kdyby mluvil o prvenství v šampionátech…

Napsat komentář