Ferrari nás rozsekalo v posledním sektoru, tvrdí Hamilton

Italové konečně dokázali přetrhnout dominantní šňůru Mercedesu, když si Vettel dojel v kvalifikaci pro pole position.

Štítky: Ferrari GP Kanady Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 8. 06 2019 — Bára Goldmannová

Ačkoliv Sebastian Vettel nezajel ani jeden absolutně nejrychlejší sektor, tak do slova v poslední sekundě ukradl Lewisu Hamiltonovi start z první pozice.

„Je mi to líto, kluci,“ zahlásil britský závodník sklesle do vysílačky. Nicméně po vystoupení z auta už tolik zklamaně nevypadal, přestože by byl bezesporu mnohem radši, kdyby byla pole position jeho.

„Dobře, na konci mi chyběly dvě desetiny, ale nejsem zklamaný. Vím, že jsem ze sebe vydal to nejlepší. Nestačilo to, protože nás Ferrari v posledním sektoru absolutně rozsekalo díky top speedu ve vysokorychlostní části. Nejsem překvapený, že to nestačilo, neboť jsme na rovinkách na Ferrari ztráceli šest desetin,“ zhodnotil pilot Mercedesu, který zároveň zdůrazňuje, že jejich rychlost v závodním režimu je mnohem lepší, a proto je ohledně zítřejší grand prix optimistický.

Hamilton ukázal, že má v sobě sportovního ducha, když svému úhlavnímu rivalovi k zisku pole position potřásl rukou. Očividně jej už také nebaví přetahovat se o nejlepší startovní pozici pouze se svým týmovým kolegou Valtteri Bottasem.

„Okamžitě po vystoupení z auta jsem Sebastianovi gratuloval. Všichni ví, že mám rád, když se mohu s někým poměřovat a jsem šťastný, že se do toho přimíchalo Ferrari. Nebude jednoduché přebrat na startu Sebovi vedení, protože cesta do první zatáčky je opravdu krátká. Ale závody jsou tu dlouhé a často se stávají podivné věci. Nikdo neví, jak se budou chovat pneumatiky – bude to loterie.“

Diskuse k článku

Napsat komentář