Ferrari možná dá Gutiérrezovi volný trénink v domácí GP Mexika

Šéf Ferrari Maurizio Arrivabene zvažuje, že nechá testovacího jezdce Estebana Gutiérreze nastoupit v prvním volném tréninku v Mexiku.

1 Štítky: Esteban Gutiérrez Ferrari Zveřejněno 23. 02 2015 — Jan Pastorek

Šéf Ferrari Maurizio Arrivabene zvažuje, že nechá testovacího jezdce Estebana Gutiérreze nastoupit v prvním volném tréninku v Mexiku.

Gutiérrez získal pozici u Ferrari poté, co byl na konci loňského roku propuštěn Sauberem. Arrivabene si myslí, že si mexický pilot zaslouží druhou šanci.

„Můj osobní názor je ten, že byl do formule 1 vpuštěn moc brzy,“ řekl. „Moc brzy a pravděpodobně v týmu, který měl hodně problémů, i když nechci být k nikomu neuctivý. Nebyl to správný tým, aby mohl ukázat svůj potenciál. Takže je třeba dát dohromady tyto dvě věci, abyste mohli udělat jasné hodnocení.“

Takže zatímco tento týden usedne Gutiérrez do SF15-T v Barceloně v rámci filmového dne, Arrivabene zvažuje také volný trénink.

„Co se týče GP Mexika, myslím, že tam Esteban bude hvězdou. Možná bychom ho mohli nechat odjet nějaká kola v pátek. Nejsem si tím jistý, protože to bude záležet na tom, jaké budeme podávat výkony v té fázi sezóny, ale proč ne?“

Diskuse k článku

Napsat komentář