Ferrari: Mercedes není na takové rány zvyklý, roky jsme je dostávali my

Frustrace, kterou se prezentuje Mercedes po porážce ze strany Ferrari se silnějším autem, je dána tím, že Mercedes není na kruté porážky vůbec zvyklý.

Štítky: Ferrari Maurizio Arrivabene Mercedes Zveřejněno 1. 09 2018 — GPF1.cz

Než se Ferrari začalo v sezoně 2017 výkonnostně zvedat, během ročníků 2014, 2015 a 2016 hybridní éry nevyhrál Mercedes z 59 velkých cen jen osm. A tato vítězství nepřišla kvůli tomu, že by byl soupeř rychlejší, ale ve většině proto, že Mercedes se sám dostal do problémů.

  • GP Kanady 2014: Oba vozy Mercedesu postihl problém z MGU-K. Hamilton odstoupil a Rosberg podlehl Ricciardovi z Red Bullu.
  • GP Maďarska 2014: Rosberg získal pole position, ale Hamilton startoval z boxů kvůli výměně auta, které mu v sobotní kvalifikaci shořelo. Rosberg doplatil na výjezdy safety caru a do cíle dojel dokonce až ta Hamiltonem.
  • GP Belgie 2014: Vozy Mercedesu stály v první radě, ale v prvním kole rozřízl Rosberg Hamiltonovi pneumatiku a sám sobě poškodil spojler. Vyhrál Ricciardo.
  • GP Malajsie 2015: Šikovná strategie, setrvání na trati po výjezdu safety caru a rychlá jízda na bílé sadě pneu uprostřed závodu přinesla vítězství Vettelovi a Ferrari. Už kvalifikaci prohrál Vettel jen o 0,074 sekundy.
  • GP Maďarska 2015: Mercedesy opět v první řadě, ale mizerně odstartovaly. Vozy Ferrari se dostaly před ně. Hamilton vyjel v prvním kole mimo trať po souboji s Rosbergem, který pak jel špatnou strategii volby pneu.
  • GP Singapuru 2015: Vozy Mercedesu na klikatém městském okruhu vůbec nestíhaly kvůli špatné práci s pneumatikami.
  • GP Španělska 2016: Rosberg a Hamilton (ne)slavně bourali v prvním okruhu po startu. Vyhrál Verstappen.
  • GP Malajsie 2016: První řada pro Mercedes. Rosberg se roztočil v první zatáčce a Hamiltonovi shořel motor.

V sezoně 2017 už byly síly podstatně vyrovnanější, ale Ferrari nezvládlo závěrečné závody. Letos poprvé má Ferrari silnější motor než Mercedes.

“Nejsou na to zvyklí,” řekl šéf Ferrari Maurizio Arrivabene. “Posledních několik let jsme s hlavou skloněnou dostávali pěstí zprava, zleva, ale vždy jsme se zvedli. Dříve nebo později je doženeme a budeme to my, kdo bude rozdávat rány. A my víme, jak moc to bolí. Nastal čas, abychom rozdávali rány my.

Musíme vyvíjet na Mercedes tlak, není na to zvyklý.”

 

 

Diskuse k článku

Napsat komentář