Ferrari: Leclerc musí růst, aby se vyrovnal Verstappenovi

Spolumajitel Ferrari, Piero Ferrari, se domnívá, že Charles Leclerc musí ještě "dospět", pokud se chce vyrovnat úřadujícímu šampionovi F1 Maxi Verstappenovi.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Max Verstappen Zveřejněno 20. 05 2023 — GPF1.cz

Verstappen je na nejlepší cestě získat svůj třetí titul mistra světa F1 v řadě a jeho týmový kolega z Red Bullu Sergio Pérez je jediným soupeřem v boji o titul v roce 2023. Před 12 měsíci to vypadalo, že by Leclerc mohl s Verstappenem svádět souboj po celou sezonu. Špatná spolehlivost, strategie a chyby jezdců však znamenaly, že Verstappen mu bodově utekl.

Zatímco Verstappen nadále ukazuje, jak je jako jezdec ve špičkové formě, Leclerc byl v F1 2023 nadále náchylný k chybám. Ačkoli je Leclerc velmi rychlým jezdcem F1, zejména na jedno kolo, podle místopředsedy představenstva Ferrari je stále co zlepšovat.

Nejbližší show KOLO na KOLO se koná 1. června v Liberci. VSTUPENKY ZDE.

“Verstappen je neuvěřitelně rychlý. V F1 jezdil už v době, kdy ještě ani neměl řidičský průkaz,” řekl Ferrari pro Autosprint.”Byl jsem u toho, když získal své první vítězství v Barceloně. Poté udělal své chyby, své nehody. Teď je mladý a má už spoustu zkušeností. Je to skvělý jezdec, který je nyní na vrcholu své kariéry. Charles má na to, aby se Verstappenovi vyrovnal. Ale má méně zkušeností, co se týče počtu velkých cen. Leclerc může ještě růst, bude růst.”

Ferrari bylo dotázán také na Carlose Sainze, ten odpověděl: “V pořádku. Myslím, že jsme ještě neviděli jeho skutečný plný potenciál, čekáme na něj.”

Piero Ferrari je italský podnikatel, jeden z majitelů a viceprezident společnosti Ferrari S.p.A., výrobce sportovních aut. Piero je nemanželský syn Enza Ferrariho, zakladatele společnosti Ferrari, narozený z jeho vztahu s Linou Lardi. Enzo Ferrari neuznal Piera veřejně jako svého syna až do smrti své manželky Laury v roce 1978. Po smrti Enza Ferrariho v roce 1988 zdědil Piero Ferrari 10% podíl ve společnosti Ferrari. Také se podílel na vedení závodního týmu Scuderia Ferrari ve Formuli 1. Kromě své práce ve Ferrari S.p.A. je Piero Ferrari také viceprezidentem společnosti Piaggio Aero Industries, která vyrábí civilní letadla.