Ferrari: Kompletně předělaný vůz ne, vylepšení ano

Šéf týmu Ferrari Frederic Vasseur vyloučil, že by stáj přišla s „B“ verzí svého monopostu. Vylepšení ale nasadí o něco dřív.

Štítky: Ferrari Frederic Vasseur Zveřejněno 19. 04 2023 — Lukáš Štěrovský

Konkrétně Francouz řekl, že úpravy vozu přijdou už v Imole, původně přitom byly plánovány až na Španělsko. Kromě závodů v Ázerbájdžánu a Monaku, které vyžadují specifickou úroveň přítlaku, Vasseur také prozradil, že Ferrari plánuje přivézt nové díly na většinu nadcházejících podniků.

„Máme připravený balík aktualizací. Některé nepřijdou v Baku, protože v Baku máme aerodynamický paket pro danou úroveň přítlaku,“ vysvětlil Vasseur. „Ale od Miami, Imoly – ne Monaka – a Barcelony v každém závodě budeme mít na autě nějakou aktualizaci.

Držíme se plánu. Udělali jsme nějaké úpravy, pokud jde o vyvážení a chování. V Melbourne to bylo mnohem lepší a tímto směrem budeme pokračovat,“ je nadšený ze zlepšení vozu.

To se sice nepotvrdilo výsledkově, i tak je ale Vasseur optimistou. „Budeme zrychlovat. Vynaložíme veškeré prostředky na urychlení procesu a aktualizace, které byly naplánovány pro Barcelonu, přijdou v Imole. Budeme mít jeden nebo dva závody náskok.

Nepůjde ale o takové úpravy, že by to byla druhá specifikace auta. Nepřijde s něčím úplně jiným. S omezením v aerodynamickém tunelu, pokud musíte začít od nuly… Nechci říct, že to nemá smysl, ale je to velmi obtížné,“ má jasno.