Ferrari je překvapeno rychlým technickým vývojem Red Bullu

Na začátku sezony bylo Ferrari v silné pozici. Jak se šampionát vyvíjel, do popředí se dostal Red Bull a svůj náskok zvyšuje. Za některé ztráty lze obvinit samotné Ferrari, někdy je ale až podezřelé, jak rychle Red Bull vy vývoji všem odskočil. Nad touto situací se zamýšlí i Carlos Sainz, podle kterého nemůže Ferrari takovému tempu vývoje stíhat.

Štítky: Carlos Sainz Ferrari Pravidla Red Bull Zveřejněno 9. 10 2022 — Vašek Štěpánek

Do Bahrajnu přijelo Ferrari s výkonnostní výhodou nad Red Bullem, od návratu do Evropy se ale na prvních příčkách zabydleli rudí býci, kteří jen sotva pustili na první místo někoho jiného. Způsob, jakým Red Bull zvrátil průběh šampionátu je až podezřelý.

Možná za to může i údajné porušování rozpočtového stropu. FIA aktuálně situaci vyšetřuje a závěr bychom měli vidět v pondělí po Grand Prix Japonska. Zda stáj z Milton Keynes skutečně podváděla se tak dozvíme už za nedlouho.

Rychlý vývoj Red Bullu nedá spát ani jezdci Ferrari Carlosovi Sainzovi, který je se svým týmem až šokován, jak rychle se výhoda Ferrari vytratila. Španěl jen suše prohlásil, že Maranello není schopné takovému tempu vývoje auto stíhat.

„Víme, že Red Bull je hodně silný, hlavně v závodech. My máme rychlé auto v kvalifikaci, ale během závodů pořád něco ztrácíme, a to je problém. V neděli se rozdávají body, které potom rozhodují o šampionátech.

Závody jsou odvětvím, na které se chceme ve zbytku sezony zaměřit a zlepšit se. Pro další rok pak budeme mít zkušenosti a snad i trochu štěstí. Myslím si, že pokroky jsou viditelné, v Itálii a v Singapuru jsme byli blízko vítězství,“ uvedl Sainz.

Vítěz letošní Velké ceny Velké Británie dále probral vývoj monopostů. „Během jednoho roku ve formuli 1 se toho může hodně odehrát. Je normální, že se jeden tým zlepší a druhý trochu propadne, to je podle mě v pořádku.

Co mě ale zaráží je, že se to letos děje až v takové míře. Red Bull byl na začátku roku za námi a teď je od nás velmi daleko. Ve Ferrari takovému tempu vývoje zkrátka nestíháme, nikdo ve startovním poli nevyvíjí auto tak rychle jako oni [Red Bull].

Jsem zvědavý, jak dopadne vyšetřování FIA, protože by to podle mě vysvětlilo několik věcí, které jsou v tuto chvíli nejasné. Uvidíme, pokud bude Red Bull bez viny, opravdu netuším, jak jinak nakládají s omezenými penězi,“ dodal skepticky Sainz.