Ferrari je lepší než McLaren díky novému motoru

Přestože takové úpravy na pohonné jednotce, které zlepší její výkon, letos nejsou povolené, Lando Norris prohlašuje, že Ferrari po nasazení nového agregátu v Rusku výkonnostně odskočilo McLarenu. Oba týmy spolu přitom těsně bojují o třetí místo v Poháru konstruktérů, aktuálně je na tom lépe s náskokem 7,5 bodů McLaren.

Štítky: Ferrari Lando Norris McLaren Pohonné jednotky Zveřejněno 23. 10 2021 — Lukáš Štěrovský

„V některých závodech jsme byli lepší, v některých zase Ferrari,“ řekl Norris před víkendem. „Teď se ale s jejich tempo s novou pohonnou jednotkou zlepšilo,“ naráží na motor, kterým Ferrari údajně získalo devět koňských sil navíc.

„Rozhodně mají velmi konkurenceschopné auto a nyní i konkurenceschopnější pohonnou jednotku. Bude nám to ztěžovat život, ale cílem je stále je porazit. Dáme všechno do toho, abychom se v šampionátu udrželi před nimi. Bude to těžké a budeme tvrdě bojovat až do konce,“ slibuje pilot McLarenu.

Ten zatím netuší, jak si výkonnostně jeho vůz bude stát vůči Ferrari na okruhu v Austinu. „Na některých úsecích to pro nás bude dobré, jinde budeme muset bojovat. Uvidíme, zda dobré části překonají ty špatné.

Ale není to jen o trati, jsou tu i další proměnné jako nerovnosti, vítr, teplota. Myslíme si, že budeme v pořádku, ale je to velmi těsné,“ ví Lando Norris.