Ferrari F1 kvůli formuli E určitě neopustí. Přijde tam ale možná Maseratti

Ferrari před nedávnem vyslovilo nesouhlas se zavedením standardizovaných dílů pohonných jednotek v F1 a přiložilo k tomu i hrozbu odchodu. Naplno se tak rozhořely spekulace o jeho příchodu do formule E. To však ředitel seriálu nevidí jako reálné.

Štítky: Ferrari Formule E Zveřejněno 30. 11 2017 — GPF1.cz

Všechno to začalo docela nedávno. To když prezident Ferrari Sergio Marchionne ostře zkritizoval nová pravidla F1 týkající se pohonných jednotek, jež mají nabýt platnosti už počátkem sezony 2021. Tehdy dokonce naznačil možný odchod z královny motorsportu a spekulovalo se i o možnosti, že by Maranellští mohli založit vlastní závodní sérii.

Že ale taková vyjádření mají charakter spíše májové přeháňky, je zcela zřejmé. Svědčí o tom i další vyjádření o vstupu Ferrari do šampionátu elektrických formulí. Spojení elektřiny a automobilu přitom ještě donedávna u Marchionneho vzbuzovala dojem pohoršení, nicméně i v tomto případě nakonec otočil. Vstup do formule E později označil za jeden z možných kroků…

Pokračování článku naleznete na odkazu níže, na webu zabývajícím se podrobně formulí E, závody Roborace a autonomními vozidly a technologií obecně.

Ferrari do formule E určitě ne. Možná Maseratti

Diskuse k článku

Napsat komentář