25 žen se utká o místo v prestižní juniorské akademii Ferrari

FIA ohlásila společně s Ferrari novou inciativu, kterou je více angažovat něžné pohlaví do motoristického sportu. V říjnu proběhne tzv. rozstřel mezi 25 kandidátkami a čtyři z nich dostanou příležitost stát se členem této prestižní akademie.

Štítky: Ferrari ženy v motorsportu Zveřejněno 13. 06 2020 — Lukáš Podstata

Ferrari Driver Academy je v posledních letech velmi vyhlášená. Do královny motorsportu přivedla Charlese Leclerca a dále je v ní mnoho mladých pilotů. Jména jako Mick Schumacher, Giuliano Alesi, Marcus Armstrong, Callum Ilott, Robert Schwartzman, Enzo Fittipaldi, Gianluca Petecof, Arthurt Leclerc či Dino Beganovic jsou velmi slušnou vizitkou pro akademii italského týmu.

Ferrari však chce svůj juniorský program posunout ještě o krok dál a rozhodlo se spolupracovat na programu s FIA o větším začlenění žen do motorsportu. V říjnu proběhne na okruhu Paul Ricard „rozstřel“ mezi 25 ženami z pěti kontinentů. Tucet z nich postoupí do motokárových soutěží a tréninkových center formule 4.

Vybraná skupina čtyř žen pak bude mít možnost strávit týdenní kurz ve Ferrari Driver Academy. Nejlepší z nich dostane nabídku na roční spolupráci právě v této akademii s plnou účastí v šampionátu formule 4. Součástí této nabídky je i roční opce.

S rozvíjením juniorského programu Ferrari je spokojený i šéf italského týmu Mattia Binotto. „Pevně věřím, že můžeme pomoci mladým lidem rozvíjet se v motoristickém sportu. Ferrari Driver Academy funguje již více než deset let. Snažíme se vybírat ty nejlepší řidiče se kterými pracujeme nejenom na jejich rychlosti, ale také na kulturním, technickém a etickém vzdělávání.

Víte, hodně jsme přemýšleli a cítili jsme, že musíme vyvinout více úsilí, abychom rozšířili naši základu o mladé talentované ženy, které se chtějí věnovat motoristickému sportu. Ačkoliv všichni víme, že neexistuje žádná skutečná překážka pro jejich účast, ženy to v této oblasti mají extrémně náročné. Proto jsme nadšeni ze vzájemné spolupráce s FIA a věříme, že můžeme ještě více mladým ženám přiblížit náš sport. Kdo ví, možná jednoho dne znovu uvidíme ženu, která bude poprvé závodit v královně motorsportu od roku 1976,“ říká Binotto.