Ferrari chystá vylepšený motor, Vettelovi hrozí další trest

Těžkou hlavu teď mají snad všichni zaměstnanci i fanoušci Ferrari. Sebastian Vettel sice vede průběžné pořadí, ale musí čelit kritice a potenciálně i dalším trestům za svůj incident z Baku. Útěchou tak může být alespoň chystané vylepšení motoru. To přijde v GP Velké Británie.

2 Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 29. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Okruh v Silverstone s rychlými zatáčkami by měl sedět Ferrari. To se tak rozhodlo nasadit na tento závod nový motor. Bude se jednat o třetí motor v sezoně, když Sebastian Vettel v Baku musel po úniku chladící kapaliny použít původní jednotku z Austrálie, která měla najeto 5000 kilometrů.

V Rakousku nasadí Scuderia druhý spalovací motor, který tento týden projde analýzou v Maranellu po potížích z GP Ázerbajdžánu. Třetí motor pak přijdu na řadu v Silverstone, kde by Ferrari mělo těžit ze své aerodynamiky.

Podle posledních zpráv v Baku mělo zpřísnění pravidel o spalování oleje spolu s palivem znevýhodnit právě Ferrari. Třetí verze motoru by mohla nabídnout odpověď – bude ztráta Scuderie tak velká jako v kvalifikaci na GP Ázerbajdžánu?

Vettelovo chování dokazuje, že Ferrari je pod tlakem

Pomoci by italské stáji měly také měkčí pneumatiky, které se Pirelli rozhodlo do Anglie přivést namísto původní nejtvrdší možné kombinace.

Co bude s Vettelem?

Otázkou také bude psychické rozpoložení Sebastiana Vettela. Už několikrát byla k vidění (vzpomeňte na loňský rok) skutečnost, kdy čtyřnásobný šampion pohledl tlaku okolí. Po incidentu z Baku, kde pod safety carem Němec dvakrát narazil do Hamiltona, mu navíc hrozí další sankce nad rámec penalizaci ze samotné Velké ceny.

Richtr: Vettelův zkrat byl fotbalovým faulem na hráče bez míče

Prezidentu Mezinárodní automobilové federace Jeanu Todtovi se totiž nelíbí další Vettelův „kiks“, který přišel jen pár měsíců po Grand Prix Mexika 2016. Tehdy pilot Ferrari skrze vysílačku spílal řediteli závodů Charliemu Whitingovi.

Je tak možné, že Vettelovo chování bude dodatečně řešit tribunál FIA. Trestem by mohl být zákaz startu v některém z nadcházejících závodů. Mimo to má Vettel na kontě už 9 trestných bodů z 12 – při dosažení plného počtu přichází rovněž (ale automaticky) zákaz startu. Body mají platnost jednoho kalendářního roku, a pokud Němec udrží v GP Rakouska nervy na uzdě, po závodě v Rakousku bude mít o dva trestné body méně.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

2 komentáře: “Ferrari chystá vylepšený motor, Vettelovi hrozí další trest”

 1. martin85 napsal:

  Jenom pro redakci. Vettel už má třetí motor, v Silverstone to bude už čtvrtý.
  motor 1: Austrálie,Čína,Bahrajn,Rusko,Ázerbajdžán
  motor 2: trénink Španělsko
  motor 3: Španělsko,Monako,Kanada a poté odešel při tréninku v Ázerbajdžánu

 2. Kakanen napsal:

  Redakce fandící Hamiltonoj se nemusí obávat,ten dostane nakládačku vždy a všude.😆

Napsat komentář