Ferrari chtělo po Binottovi Hornera, Red Bull dohodě vystavil stopku “za miliony”

Red Bull musel zaplatit "miliony", aby zabránil Ferrari podepsat smlouvu s šéfem týmu Formule 1 Christianem Hornerem, prozradil Helmut Marko.

Štítky: Christian Horner Ferrari Zveřejněno 7. 06 2023 — GPF1.cz

Ferrari dlouhodobě obdivuje Hornera, který vede Red Bull od jeho vstupu do vormule 1 v roce 2005 a dovedl ho k 99 vítězstvím ve velkých cenách a 11 titulům mistra světa. Scuderia také dlouho toužila po podpisu technického génia Adriana Neweyho, aby mohla přetáhnout dva z vedoucích členů týmu Red Bull, a loni v červnu byla blízko k získání Hornera při závodě v Montrealu.

Přestože Ferrari začalo rok 2022 se silným vozem, provozní, strategické a spolehlivostní chyby ho v létě stály šanci na titul a tehdejší šéf Mattia Binotto nakonec přišel o místo ve prospěch Frederica Vasseura.

Ferrari však chtělo, aby Binotta nahradil Horner, přičemž k nabídc došlo v Kanadě.

“Trvalo mi celou noc, než jsem Hornera přesvědčil, aby zůstal v Red Bullu, stálo nás to další miliony,” vysvětlil poradce Red Bullu Helmut Marko pokus o přesun. Zatímco Horner nakonec zůstal a Newey nedávno podepsal s týmem z Milton Keynes novou dlouhodobou smlouvu, další klíčoví techničtí pracovníci Red Bull opustili nebo se chystají opustit.

Dan Fallows byl jmenován technickým ředitelem Aston Martinu, zatímco šéfa inženýrů Roba Marshalla přetáhl McLaren, který začne pracovat v roce 2024.

Ferrari se také pokusilo podepsat smlouvu se současným technickým ředitelem Red Bullu Pierrem Wachem, ale neúspěšně.