Ferrari bych dokázal změnit k lepšímu, tvrdí Hamilton

Lewis Hamilton, pilot Mercedesu, je přesvědčený, že pokud by přestoupil do Ferrari, dokázal by italský tým změnit k lepšímu.

Štítky: Ferrari Lewis Hamilton Zveřejněno 8. 10 2019 — Lukáš Podstata

Již několikrát během kariéry britského závodníka se horlivě spekulovalo, zda je eventuálně možné, že by mohl obléci rudou kombinézu Ferrari. Samotný šéf Mercedesu Toto Wolff na začátku letošního roku připustil, že by Hamiltonovo rozhodnutí odejít ke konkurenci pochopil.

Pětinásobný mistr světa je ale toho názoru, že stáj, která ho vychovala, nemá v plánu opustit. Pokud by ale do Ferrari přece jen odešel, věří, že by se italský tým díky němu mohl zlepšit. „Pro mnoho pilotů je Ferrari tím posledním snem. To se mi ale nelíbí. Víte, já patřím do rodiny Mercedesu od svých třinácti let, a to se těžko změní.

Samozřejmě jsem ale přesvědčen, že pokud bych byl u Ferrari, změnil bych některé věci k lepšímu. Na druhou stranu ale trvalo šest let, než se z Mercedesu stal vítězný tým. Nyní máme atmosféru plnou lásky, uznání, obdivu a úcty. Ferrari pro mě tedy není aktuálním tématem,“ má jasno Hamilton.

Diskuse k článku

Napsat komentář