Ferrari by se rádo s Vettelem rozešlo už během letoška, budou-li možnosti

Je jasné, že vztah mezi Sebastianem Vettelem a Ferrari je prakticky na bodu mrazu. Otázkou zůstává, jaké šance ještě Vettel má, ale nejreálnější varianta momentálně je, že německého závodníka v příští sezoně na startovním roštu neuvidíme.

Štítky: Carlos Sainz Daniel Ricciardo Fernando Alonso Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 9. 07 2020 — Lukáš Podstata

Sebastian Vettel je naštvaný, a to především z důvodu, že s ním Ferrari nezahájilo možné rokování o nové smlouvě. Mattia Binotto, šéf Ferrari totiž prý Vettelovi pouze zavolal a řekl mu, že s ním již nepočítá.

Vettel bez nějakého většího váhání při prvním závodě sezony 2020 vše o tomto jednání řekl reportérům. Další zajímavostí je to, že z hlasu samotného závodníka se dalo vyčíst, že auto mu v závodě nefungovalo správně z důvodu, že si pustil pusu na špacír a vypadá to, že poslední měsíce v rudém monopostu pro něho budou opravdu krušné.

Ferrari je takovýmto jednáním proslulé. Své by o tom mohl vyprávět Kimi Räikkönen roku 2009 nebo René Arnoux po prvním závodě sezony 1985. Odejiti byli Alain Prost, Niki Lauda, Michael Schumacher.

OSN zdůrazňuje naléhavou potřebu řešit dopad těžebních prací na přírodu

Carlos Sainz, který nahradí Vettela, s týmem pracuje výtečně a odměnou tomu byl solidní výsledek v GP Rakouska. Daniel Ricciardo v Renaultu také funguje dobře. Renault navíc oznámil, že Australana nahradí legendární Fernando Alonso.

Podle zdrojů uvnitř Ferrari je kolem Vettela napětí. Ten se bude údajně chovat jako „kladivo ve ždímačce“, čímž jen posílí chuť Ferrari se s ním rozejít dříve. To by šlo za podmínky, že k rošádě Sainz -> Ferrari, Ricciardo -> McLaren a Alonso -> Renault by došlo už v průběhu letošní sezony. U Ferrari a Renaultu by asi nebyl problém, jediný velký otazník je Sainz a McLaren, který nemá důvod Španěla předčasně pouštět. Další možností Ferrari je vzít si vedle Leclerca například Antonia Giovinazziho. Alfa Romeo náhradníka v postavě Roberta Kubici má.

To by umožnilo Vettelovi sledovat dění například v Racing Pointu, který se příští rok stane Aston Martinem.

Vettel byl rád, že se roztočil pouze jednou, Binotto nadšen není