Ferrari: Boj s předními pneumatikami i rychlostí Mercedesu

Ze dvojice závodníků Ferrari byl po celý celý pátek lepší Charles Leclerc, který ve druhém tréninku ztratil ze třetího místa na prvního Bottase 0,197 sekundy. Nicméně italskou stáj značně trápily přední pneumatiky a v závodním tempu ztrácela dech.

Štítky: Ferrari GP Velké Británie Zveřejněno 12. 07 2019 — Martina Nová

Před závodním víkendem na Silverstonu Ferrari upozorňovalo, že mu tento okruh nesedí a velkou výhodu bude mít Mercedes. Snad ještě větší, než na ostatních okruzích. Po nervózním úvodním tréninku, kdy jezdci Ferrari obsadili až pomyslnou třetí řadu, se vzchopili a v odpoledním programu poskočili na třetí a čtvrtou příčku.

„Očekával jsem, že Mercedes bude tento víkend výjimečně silný. Dnes to jeho jezdci potvrdili, byli velmi velmi rychlí v závodním tempu,“ přiznal Leclerc, který si vcelku pochvaloval kvalifikační rychlost. „Myslím, že to není tak špatné, ale se závodním tempem jsme celkem dost bojovali. Zápasili jsme s oběma předními pneumatikami, ale levá se obzvláště opotřebovávala. Musíme na tom zapracovat.“

„Vysoké opotřebení na předních pneumatikách má velký vliv na celkový čas kola,“ vysvětloval páteční problémy šéf Ferrari Mattia Binotto. „Když se podíváme na časy z jednotlivých sektorů, tak v prvním a ve druhém jsme poměrně silní, ale v posledním naopak slabí. Také jsme měli potíže s nedotáčivostí.“

Shodně to viděl také Sebastian Vettel. „Bylo to poněkud obtížné, nahoru a dolů. Vyzkoušeli jsme některé věci a přineslo nám to širší pohled na situaci. Uvidíme, kde budeme zítra. Některé věci dnes nefungovaly, musíme tedy na sobotu vsadit na ty správné karty,“ poznamenává Němec.

V sezoně 2018 na Silverstonu ovládl kvalifikaci domácí Brit Lewis Hamilton, nicméně během závodu se na vedoucí pozici probojoval Sebastian Vettel z druhého startovního místa. Pro toho se jednalo o dosud předposlední vítězství v závodě: jezdec Ferrari naposledy zvedl pohár nad hlavu při GP Belgie loňského roku. Leclerc stále na první vítězství v F1 čeká.

Diskuse k článku

Napsat komentář