Ferrari a Mercedes udávají tempo, hodnotí Ricciardo

Daniel Ricciardo zhodnotil situaci ve startovním poli po prvním dni druhých testů.

Štítky: Daniel Ricciardo Ferrari Mercedes Red Bull Zveřejněno 20. 02 2015 — Jan Pastorek

Daniel Ricciardo zhodnotil situaci ve startovním poli po prvním dni druhých testů.

Všichni očekávají, že i letos bude Mercedes bojovat o titul, ale v Jerezu se v dobrém světle ukázalo také Ferrari. Proto se čekalo, jak se Scuderia předvede v Barceloně, a podle prvního dne si formu pořád drží, protože po odečtení vlivu pneumatik byl znovu nejrychlejší Räikkönen.

„Ferrari vypadá solidně. Nevím, jaké pneumatiky měl Räikkönen, ale v každém případě vypadá solidně,“ komentoval Ricciardo. Když mu bylo řečeno, že Fin zajel nejlepší čas na střední směsi, dodal: „Tak to pak vypadá hodně dobře.“

„Jsem si jistý, že Mercedes bude vpředu. Tyto dva týmy podle všeho udávají počáteční tempo,“ dodal.

Co se týče Red Bullu, je situace komplikovanější, pohonná jednotka vyžaduje další práci. Ricciardovi se podařilo ve čtvrtek odjet 59 kol, což je vzhledem k problémům s Jerezu slušný počet, ve srovnání s konkurencí je to ale pořád málo. Podle Australana spočívá další problém s výkonem a jeho využitelností.

„Pořád ho ještě ladíme, s motorem a jeho využitelností zatím nejsme tam, kde bychom být chtěli,“ hodnotil. „Ale ani jsme nečekali, že budeme. Věděli jsme, že to chvíli potrvá, takže jsme na tom asi tak, jak jsme si mysleli. Někteří jsou teď dál, ale v Melbourne budeme vpředu.“

Australan ovšem zdůraznil, že Renault nemusí řešit žádné zásadní problémy.

„Ty větší problémy se zdály být vyřešené. Teď je to jen o ladění, aby byl ovladatelnější a poskytoval výkon, když ho potřebujeme. Co se týče celkových problémů, je to OK. Neodjeli jsme 100 kol, ale nemuseli jsme měnit motor jako v Jerezu. Takže se v této oblasti určitě zlepšujeme.“

Diskuse k článku

Napsat komentář