Ferrari a Mercedes jsou překvapeni. Každý jinak!

Ferrari překvapila rychlost Mercedesu, přesněji řečeno její nedostatek. A Mercedes byl zase překvapen Ferrari. I tak se dají shrnout nejdůležitější dojmy z kvantifikace na GP Číny, ve které Ferrari dominovalo. V závodě to ale bude o něčem jiném.

Štítky: Ferrari Mercedes Zveřejněno 14. 04 2018 — GPF1.cz

Ferrari na pole position v Číně stalo při prvním závodě v roce 2004 zásluhou Rubense Barrichella. Od té doby to byly týmy Renault, McLaren, Red Bull a v posledních šesti letech Mercedes. Až v sobotu přerušil tuto šňůru Sebastian Vettel.

“První tři okruhy letošní sezony jsou hodně odlišné. Tady nás překvapilo, kolik přilnavosti jsme měli k dispozici,” rozplýval se Vettel. “Najít ten úzká pás dobrého výkonu auta není jednoduché a už vůbec není jednoduché se v něm udržet. Pak ztrácíte hodně času. Nebyl bych překvapen, kdyby náš náskok zítra zmizel. Mezi třemi předními týmy to bude vyrovnaná bitva.”

Valtteri Bottas neskrýval zklamání: “Mysleli jsme si, že dokážeme bojovat o pole position. Ale dnes bylo mimo dosah. Už nebylo kde bychom získali větší rychlost. Bylo to o tom dostat pneumatiky do absolutně perfektní kondice. Ale to nám nevysvětlí půl sekundy ztráty. Ferrari má opravdu dobré auto. Bylo vidět, že v zatáčce 1 a 2 na nás získávali náskok. Na rovinkách to máme stejné, takže v zatáčkách získávají výhodu. Máme na čem pracovat, ale zítra je další den. Dlouhý závod. Viděli jsme minulý týden, že to bude pravděpodobně těsné.”

Hamilton si ztrátu neumí vysvětlit.

“Auto mi přišlo v pořádku. Nevím. Opravdu nemám odpověď. Nevím, zda-li máme na to je překonat, rozdíl je půl sekundy. V posledním závodě jsme byli rychlejší, ale oni se ubránili. Zítra možná dokážou to samé. Tahle trať patří mezi tři nejlepší na předjíždění. Zítra má být ale teplejší počasí, tak uvidíme.”

 

Diskuse k článku

Napsat komentář