Ferrari a Mercedes drží formuli 1 jako rukojmí

Týmy Ferrari a Mercedes jsou kritizovány za svůj ultimativní přístup k očekávanému návrhu technické specifikace motorů a pravidel zastřešující rozpočtové výdaje stájí. Šéf Red Bullu Christian Horner to dokonce pojmenoval tak, že Ferrari a Mercedes drží formuli 1 "jako rukojmí".

Štítky: Ferrari FIA FOM Zveřejněno 12. 03 2018 — Tomáš Richtr

Zejména prezident Ferrari Sergio Marchione je ve svých vyjádřeních až neuctivý, když říká, že nové vedení formule 1, společnost Liberty Media, o technologiích F1 nic neví. Výkonným ředitelem F1 je přitom Ross Brawn, který tým Ferrari přivedl k největšímu úspěchu v historii automobilky, společně s Lucou di Montezemolem, Jeanem Todtem a Michaelem Schumacherem.

„Myslím, že je to k Rossu Brawnovi neuctivé,“ řekl Christian Horner. „Ross Brawn je jedním z nejúspěšnějších inženýrů v historii formule 1. Myslím, že Liberty tomuto byznysu dobře rozumí a je na nich, aby rozhodli o tom, co je nejlepší.“

Kromě jiného Ferrari i Mercedes podrážděně reagují na nové návrhy specifikace motorů.

„Situace může být horší pro nás, Ferrari nebo Mercedes. Ale je na Liberty, aby se rozhodla, co je nejlepší pro formuli 1. „Že budou různé skupiny bojovat proti sobě, je nevyhnutelné. FIA a FOM definují pravidla, a pak je na týmech, zda se rozhodnou zúčastnit nebo ne.

My (Red Bull) nemáme v úmyslu pravidla nijak ovlivňovat. Tenhle šampionát je řízen FIA a FOM a je na nich, aby věděli, co chtějí. Samozřejmě všichni chceme, aby Ferrari pokračovalo. A je naprosto fascinující bojovat s tak ikonickým týmem. Ale je podle mého názoru nesprávné držet formuli 1 tímto způsobem jako rukojmí.“

McLaren a vlastní motor F1? Velmi nepravděpodobné

 

Diskuse k článku

Napsat komentář