Když Fernando Alonso vzlétl v rychlosti přes 300 km/h do vzduchu

Určitě si většina z vás pamatuje na GP Austrálie, kde došlo k obrovské kolizi mezi Estebanem Gutiérezem a Fernandem Alonso. Španěl kolidoval s Hassem a nekontrolovatelně vlétl do únikové zóny.

Štítky: Esteban Gutiérrez Fernando Alonso Zveřejněno 20. 03 2020 — Lukáš Podstata

Právě probíhalo osmnácté kolo úvodní velké ceny sezony 2016. Po průjezdu první sérií zatáček se po aktivaci systému DRS rozhodl Fernando Alonso zaútočit na Estebana Gutiérreze z Haasu. Španěl však začal pozdě brzdit a snažil se zpomalujícímu monopostu amerického týmu vyhnout. Bohužel však narazil do zadního kola, které znamenalo devastující poškození pravého závěsní Alonsova mcLarenu.

Tento náraz ho v rychlosti 305 km/h poslal do bariéry, kde se následně několikrát přetočil a skončil až daleko v únikové zóně. Většina diváků měla v té době jistě zatajený dech. Fernando však dokázal ze zničeného monopostu vystoupit sám a měl „pouze“ naštípnutá žebra, kvůli kterým nemohl startovat v následujícím závodě, který hostil Bahrajn.

Fernando Alonso bral chybu na sebe a děkoval bohu, že vyvázl z této děsivé nehody prakticky nezraněn. „Viděl jsem trochu místa na vnější stopě a chtěl jsem ho rychle objet. Bohužel jsem neodhadl se systémem DRS brzdnou dráhu a to znamenalo, že se sešlo několik faktorů, které vedly k této havárii. Byl to opravdu děsivý okamžik. Víte, vidíte oblohu, zemi, oblohu, zemi a jen myslíte na to, že už chcete zastavit. Chci hlavně poděkovat FIA, že se tolik zabývá bezpečností, díky které tu neustále můžu být s vámi.“ Řekl Alonso.

FIA pak provedla detailní zkoumání dat a vydala prohlášení, že Fernando Alonso musel čelit neuvěřitelnému přetížení 48G. Je tedy až neuvěřitelné, že Španěl dokázal z této šílené nehody vyváznout téměř bez zranění.

Diskuse k článku

Napsat komentář